XIV MFFK ŻUBROFFKA – krótkie metraże okraszone dobrą muzyką

200
Eventpromo
mffk żubroffka

Odbywający się od 4 do 8 grudnia w Białymstoku XIV MFFK ŻUBROFFKA zapowiada się jako niezwykle ciekawe wydarzenie, nie tylko dla kinomaniaków.

Już za dwa dni na Podlasiu startuje 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Tegoroczna odsłona przyniesie ze sobą filmowo-muzyczną inaugurację z gościem specjalnym, pokazy, wystawy, koncerty oraz warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania. Tematem przewodnim tej kilkudniowej imprezy jest kosmos i jego tajemnice.

XIV MFFK ŻUBROFFKA – plan festiwalu

Poniżej możecie zapoznać się z muzycznymi wydarzeniami białostockiego festiwalu.

4 grudnia – Janus Rasmussen – live act do filmu Misja na Marsa

Pierwszego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają na konceptualny live act w wykonaniu połówki duetu KiasmosJanusa Rasmussena. O godzinie 20:00 zagra on na żywo muzykę do filmu Misja na Marsa. Już sam w sobie film stanowi niezwykle ambitne dzieło kinematografii. Nakręcony w 1918 roku obraz jest swoistym manifestem przeciwko okrucieństwu wojny. W połączeniu z muzyką tak wrażliwego wykonawcy, jakim jest Janus Rasmussen, można spodziewać się piorunującego efektu.

Janus Rasmussen – Green Wine

Gdzie: Kino Forum
Kiedy: 4 grudnia 2019, godz. 20:30
Bilety: 30 PLN

5 grudnia – Eksperymentalne oblicze ŻUBROFFKi

Drugi dzień XIV MFFK ŻUBROFFKA umili nam występ eksperymentalnego duetu Tsvey. Myślę, że najlepiej twórczość tej formacji opisać można za pomocą ich własnych słów – mix afrykańskiej muzyki tanecznej z agrarnym, wiejskim techno.

Tsvey – PRZECHERZE

Gdzie: Klub FAMA
Kiedy: 5 grudnia 2019, godz. 22:00
Bilety: 8 PLN

6 grudnia – ŻUBROFFKA goes TECHNO

Nocna część trzeciego dnia ŻUBROFFKI to podróż w krainę ciężkich brzmień. W progach klubu FAMA gościć będą prawdziwi eksperci od techno. Obok reprezentantów rodzimej sceny –  DTEKKa i MKO wystąpią artystki, które jeńców brać nie zwykły. Mowa o pochodzącej z Kazachstanu Nazirze oraz poprzedzającej jej występ Nastyi Muravyovej.

Nazira na Boiler Room w Bolonii

Gdzie: Klub FAMA
Kiedy: 6 grudnia 2019, godz. 22:30
Bilety: 15/20 PLN

7 grudnia – ŻUBROFFKA party

7 grudnia to ostatni dzień muzycznych wydarzeń związanych z XIV edycją ŻUBROFFKI. Tego wieczoru swoja muzykę zaprezentuje nam totalnie eklektyczna ekipa. Wystąpią Kelman Dura, Coucou Chloe, Fatima Ferrari i Lua Preta. Szykujcie się na sporą dawkę zakręconych rytmów!

Lua Preta – Dale feat. B4mba

Gdzie: Klub FAMA
Kiedy: 7 grudnia 2019, godz. 22:30
Bilety: 15/20 PLN

XIV MFFK ŻUBROFFKA – gdzie i kiedy

Festiwal odbędzie się w dniach 4 do 8 grudnia w Białymstoku. Wydarzenia muzyczne z nim związane odbędą się w klubie FAMA.