Wywiad z Yousef’em

News

Sepcjalnie dla was przygotowaliśmy wywiad z Yousef'em autorem najnowszej kompilacji dla Underwater Solo, która ukazała się w październiku.

Hej Yousef, jak się dziś czujesz?
 
Czuje się troszkę zmęczony po weekendzie pełnym zabawy, DJing na Bestival (najlepszy festiwal wszechczasów!!), grałem tez w Dusted na Ibizie oraz w DC10 co było ogromną frajdą. Spędziłem też dzień w studio gdzie nagrałem nowy kawałek, tak więc ogólnie czuje się wspaniale:)

To był szalony rok dla Ciebie jeśli chodzi o granie i produkcje, czy były jakieś wyjątkowe momenty?
 
Pod względem imprezowym momentów zapadających w pamięć było wiele, ale dwa szczególnie miło wspominam: mój 5cio godziny set  w Circus, co było istnym szaleństwem! Spotkałem się wtedy z niesamowitym przyjęciem publiczności. Byłem bardzo dumny. Kolejny to granie dla Carla Cox’a w Space na Ibizie, 4 godzinny set przed Dannym Tenaglia w le Terraza, najlepsza impreza na Ibizie, jaką kiedykolwiek zagrałem, jeśli nie najlepsza w ogóle. Więcej i więcej mojej muzyki granej właśnie tam to również wspaniałe …

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie jak do tej pory?

Robić karierę w czymś co jest moim hobby to duże osiągnięcie, robić cos co kocham by utrzymywać się  to niesamowite uczucie.


 
Opowiedz nam o swoich nowych muzycznych projektach? Niedługo wychodzi Twój nowy album?

Mam sporo gotowej muzyki do zaprezentowania , rozmaite single, Carl Cox vs. Yousef “I want You” na Cr2 czy “My own best myself”, który zostanie wydany na Carioca również późnym październikiem. Ten numer  to techno z wokalem , który odgrywa ważną rolę na „ FURY”,  jest niczym burza mózgu, naprawdę mocny. To była tajna broń Carla Cox’a przez jakiś czas,  która zatrzęsła mną nie raz.

Jak skompletowałeś trackliste do albumu Underwater Solo?

Chciałem pokazać gdzie byłem przez ostatnie lata i dokąd zmierzam. Nie chciałem, żeby to był super najświeższy mix…. Chciałem na przykład odzwierciedlić cały set z Cirus pokazać początek, środek i koniec tego seta. W związku z czym sięgnąłem do kejsa z płytami, kupiłem również dużo nowych rzeczy, zmixowałem z jakimiś klasykami i po prostu to wydałem. Z cała pewnością jestem zadowolony z rezultatu.
 
Jakieś szczególne kawałki?
 
Paul Ritch – Norbandahoff
Pier Bucci – Hay Consuelo (Samim mix)
Yousef – My Own Best Myself (Fury edit)
 
Zauważyłam, że jest na nim kilka Twoich kawałków jakieś plany na ich ukazanie?

“Spook” i “Approach” zostały wydane pod koniec zeszłego roku na Cr2. Obydwa ważne dla mnie numery ( zresztą dla innych DJów również) dlatego chciałem je umieścić. “My Own Best Myself” to bardzo osobisty(szczery) kawałek ale musiał tam być! To  najostrzejszy kawałek jaki zrobiłem, jest tak szalony, gwałtowny, że pomyślałem, że to dobry pomyśl żeby ludzie o nim wiedzieli.

Jakie to uczycie robić solową kompilacje serii Underwater?

 
Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego projektu. To świetny label z fantastyczną historią więc tym bardziej jestem szczęśliwy jako jego część.

Jakieś plany na album solowy?

Na razie nie, ale robie tyle muzyki, że właściwie jestem w połowie drogi jeśli by się na tym zastanowić. Uczę się coraz więcej o muzyce, pisze teksty i pracuje także kto wie? Nie będę nic przyspieszał w tym temacie, ale jest to realne.

Jakie masz plany na nadchodzące miesiące?

Wspomniane wcześniej realizacje, będę miał tournee w UK, Azji, Australii, Ameryce, Południowej Afryce i Europie. Pracuje cały czas nad muzyką w  trakcie tych tras. Remixy pochodzące z Underwater dla Majik Johnson’ a i dla Morton Alick’a na Denmark’s Okyo records właśnie się ukazują, oba całkiem świeże.

Co przyszłość przyniesie Yousef’owi?

 
Szczęście:)

Polub muno.pl na Facebooku: