Wywiad z And.Id – gwiazdą wytwórni Mobilee

News

Przedstawiamy Wam wywiad z jedną z gwiazd wytworni Mobilee. Dowiecie się z niego o nowym jazzowym projekcie And.Id i nie tylko.

Andreas Dimitriadis aka And.id z pochodzenia jest Grekiem jednak od jakiegoś już czasu rezyduje w Berlinie. Jest jedną z gwiazd należącej do Anji Schneider wytwórni – Mobilee. Poniżej przedstawiamy Wam wywiad z And.id jak również Mobilee Podcast nagrany przez greckiego artystę.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Aktualnie dużo czasu spędzasz w studiu nagraniowym i współpracujesz z wieloma jazzowymi muzykami. Możesz nam powiedzieć coś więcej na ten temat i jaka jest Twoja rola w tym wszystkim.

 

Staramy się stworzyć jazzowe wersje niektórych melodyjnych utworów z katalogu wytwórni Mobilee. Najpierw musimy omówić każdy z projektów osobno, później dopiero robimy próby i analizujemy wyniki. Oczywiście przedstawiam muzykom, z którymi współpracuję mój punkt widzenia – jak dany utwór ma być zagrany. Jednakże bez ich pomocy nie dałbym rady zrobić tego wszystkiego samemu. Na koniec edytuję i aranżuję wszystkie numery.

 

Jakie są zatem Twoje muzyczne plany? Czy celem jest stworzenie zupełnie nowego numeru czy po prostu chcesz go wiernie odtworzyć?

 

Biorę podstawową linię melodyczną utworu, starając się popchnąć go w nieco inny wymiar używając żywych instrumentów zamiast wtyczek i beatu 4/4. Chce pokazać te utwory z całkiem innej perspektywy jaką jest jazz.

 

Czy masz jakiekolwiek doświadczenie z muzyką jazzową?

 

Bardzo lubię muzykę jazzową jednak nigdy nie robiłem projektu na tak dużą skalę. Niemniej jednak jestem zafascynowany muzykami grającymi jazz i ich niekończąymi rozmowami na temat muzyki. Kiedy byłem młody ojciec zabierał mnie na koncerty jazzowe. Nie umiem jednak grać jazzu – wolę to zostawić zawodowcą (śmiech).

 

 

Czy masz jakieś swoje ulubione płyty jazzowe albo wykonawców, którzy byli dla ciebie źródłem inspiracji?

 

Cóż inspiracją dla mnie był nie tylko jazz, lecz mikstura wszystkich gatunków. Muszę jednak stwierdzić, że jestem bardzo zafascynowany kilkoma płytami – przesłuchuje je w kółko i analizuję. Jeśli chodzi o wykonawców mogę wymienić UFO, Azymouth, Xavier Trio, LL Smith.

 

Przyznam, że Azymouth jest wspaniały!

 

O tak! Uwielbiam zwłaszcza starszy materiał. Śledzę także ich występy na YouTube. Kiedy skończymy nagrywać materiał i będziemy z niego zadowoleni sądzę, że ruszymy w trasę.

 

Kim są muzycy zaangażowani w ten projekt?

 

Podtsawowi członkowie to: Ja, basista, perkusista i klawiszowiec. Basista (Francesco Paolo D’Andrea) pochodzi z Włoch, ale mieszka w Grecji od dłuższego już czasu. Dawniej jeżdził po Europie ze swoją punkową grupą i przez pewien czas żył w Berlinie. Perkusista (Basilis Bacharidis) jest jednym z najlepszych perkusistów w Grecji. Obecnie gra w 10 różnych zespołach. Klawiszowiec (Tasos Korkovelos) właśnie wrócił z Berklee College w Bostonie i będzie kontynuować studia w Londynie. Robimy także sesje z innymi muzykami.

 

 

Czyj to był pomysł żeby stworzyć taki projekt?

 

Byłem w biurze wytwórni Mobilee i dyskutowałem z Anją Schneider o mojej kolejnej produkcji „First Talk”. Powiedziała, że widzi mnie jako kolejnego reprezentanta Mobilee do nagrania kompilacji „Back to Back”. Powiedziała żebym przemyślał temat i dał jej znać. Po 2-3 tygodniach wróciłem do biura z „jazzowym” pomysłem. Anja i Ralf byli nieco zdziwieni ale dali mi zielone światło. Zrobiłem dla nich demo i byli zachwyceni. Od zawsze chciałem pracować nad takim projektem, z prawdziwymi muzykami. Jestem bardzo szczęśliwy, że mi się to udało.


Twoja trzecia płyta dla Mobilee „First Talk” różni się od dwóch pozostałych projektów. Możesz powiedzieć cos więcej na ten temat?

 

W „First Talk” nie pojawia się trąbka, której używałem w poprzednich projektach. Tym razem starałem się użyć więcej sampli wokali i nie używać za dużo perkusji. Chciałbym mysleć, że każda kolejna płyta jest krokiem naprzód. Inną podstawową różnicą jest to, że wszystkie utwory zostały wyprodukowane w Berlinie. Poprzednie powstały w moim ojczystym kraju – Grecji.

 

Czy uważasz, że Berlin ma jakikolwiek wpływ na Twój styl muzyczny?

 

W pewnym sensie tak. Chciałbym zaznaczyć, że styl życia w Berlinie miał na mnie ogromny wpływ, nie tylko na muzykę. Także kluby mają na ciebie ogromny wpływ. Idziesz do takiego Panorama Bar i klimat imprezy trzyma cię przez najbliższe trzy dni. Wracasz do domu i Twoja głowa jest pełna nowych pomysłów.


Poniżej znajdziecie 10 podcast wytwórni Mobilee nagrany przez And.Id. Miłego słuchania!

 

żródło: Mobilee



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →