Wytwórnia Lost On You buduje szkołę dla dzieci w Sierra Leone

Fot. materiały prasowe
News
Lost on you

Lost On You to pierwsza wytwórnia muzyczna, która cały zysk ze sprzedaży przeznacza na cele charytatywne. We wrześniu wraz z organizacją Street Child Spain otwiera szkołę podstawową w Sierra Leone, do której uczęszczać będzie blisko 200 dzieci.

Artyści na rzecz Sierra Leone

W marcu pisaliśmy o streamie charytatywnym, na którym wystąpiły m.in. Blancah, Miss Monique, czy Nakadia na rzecz projektu School For Tomorrow. Do rozpoczęcia jego finalizacji brakowało wówczas 5 tys. euro.

Beatport

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W sierpniu budynek szkoły jest już praktycznie na wykończeniu. Z zebranych środków sfinansowana została również rekrutacja wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Do szkoły pójdzie 117 chłopców i 90 dziewczynek. Dzieci będą uczyć się przez 5 dni w tygodniu w bardzo dobrze urządzonych, sześciu salach lekcyjnych. Łączny koszt projektu wyniósł prawie 12 tys. euro.

Lost on you

Lost On You skupia się przede wszystkim na współfinansowaniu programów wspierających walkę z głodem, problemami sanitarnymi i zdrowotnymi w najbiedniejszych częściach Afryki i ubogich dzielnicach Paryża. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie lostonyoumusic.com.

Lost on you

Mimo trudności wywołanych pandemią, label działa naprawdę prężnie. Od początku swojej działalności (czyli roku 2018) wydał 49 EP-ek uznanych artystów, w tym 3 kompilacje. Od momentu założenia, wytwórnia regularnie przekazuje dotacje takim organizacjom jak Again Malaria, Street Child, Plan International, Utopia 56 i Build Africa.

D-Formation & Betoko — Cirkuit

Sierra Leone potrzebuje wsparcia

Sierra Leone to kraj znajdujący się w zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. To państwo, oprócz tego, że posiada piękną przyrodę, „słynie” też z okrutnego zabiegu klitoridektomii. Dlatego tak ważna jest edukacja dziewczynek, która wpłynie na ich asertywność i samoświadomość. Według statystyk prawie 70% dzieci i młodzieży w Sierra Leone nie chodzi do szkoły, co znacząco utrudnia im godny start. W roku 2019 z kolei przyczyną aż 30% wszystkich śmierci, obok zapalenia opon mózgowych, była malaria, której leczenie funduje właśnie częściowo Lost On You. Artyści wspierający walkę z tymi problemami, którzy wydawani są w labelu to m.in. wymienione wcześniej artystki, jak i Betoko, Haze-M, Wally Lopez, Several Defitions, Animal & Me czy Laroz.

Laroz feat Sheera — Wheels of Karma

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →