WTF? Is Dubstep a Techno? Ramadanman w Eskulapie!

News

Minimal dubstep? Dubstep-techno? Technostep? Przygotujcie się na potężną dawkę wyjątkowych brzmień - Ramadanman już w sobotę zagra w poznańskim Eskulapie... WEJŚCIÓWKI!

WTF?, czyi delikatnie mówiąc: o co loto? Takie pytanie zadają sobie miłośnicy elektronicznych brzmień, gdy słyszą produkcję Ramadanmana. Minimal dubstep? Dubstep-techno? Technostep? Jeśli chcecie przekonać się osobiście, co piszczy w głowie tego oryginalnego producenta z wysp, koniecznie wpadnijcie na sobotnią imprezę do Eskulapa, który zostanie wypełniony dźwiękami nowej elektronicznej hybrydy.

Żadna z wymienionych nazw nie funkcjonuje tak naprawdę w oficjalnym obiegu, choć nurt o którym mowa przyciągnął do siebie już pokaźną rzeszę fanów, djs i producentów. Jako jedni z pierwszych eksperymenty na styku dwóch, wydawać by się mogło zupełnie odmiennych gatunków, zapoczątkowali kumple z uniwersytetu w Leeds. Ramadanman, Pangea i Untold.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wkrótce założyli jeden z najbardziej cenionych za poszukiwania label Hessle Audio, który dotychczas ma na swoim koncie 8 wydawnictw z kultowymi już „Put you down” Rumuna TRG, czy „Blimey” autorstwa Ramadanama i któremu internetowy magazyn residentadvisor.net w styczniu 2009 nadał miano labelu miesiąca.

 

„Blimey” był grany przez takie postacie jak Ricardo Villalobos, Skream, Mr Scruff, Craig Richards, Francois K, Kode9, Mala, Distance, Mary Anne Hobbs, Rob da Bank, Gilles Peterson oraz wielu innych. To właśnie RAMA, jak pospolicie nazywa się w środowisku Ramadanmana jest głównym gościem imprezy WTF? Is Dubstep a Techno?

RAMA pochodzi z północnego Londynu, po raz pierwszy za dekami stanął w wieku lat czternastu (obecnie ma 22), by rok później przysiąść do komputera swego starszego brata i zacząć zabawę we Fruity Loops. Jest przykładem, że ciężka praca procentuje. Prowadzenie labelu, audycje na falach radia SUB FM, organizowanie imprez „Ruffage” czy w końcu duże zdolności didżejskie sprawiły, iż Rama zyskał szacunek i poważanie dubstepowego światka.

 

 

Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na tego typu okoliczność niż poznański Eskulap. To tutaj rodziła się legenda imprez spod znaku Tresora, tutaj znaleźli swoje miejsce pionierzy dubstepu w Wielkopolsce – ekipa Dubside, to w końcu tutaj ustawiono jeden z najlepszych soundsystemów na którym klubowicze w sensie najściślej dosłownym mają możliwość poczuć muzykę

Wraz z Ramadanmanem do Poznania przyjedzie 2krazy, berlińczyk, jeden z założycieli Freak Camp, kolektywu odpowiedzialnego za rozprzestrzenienie z dużym  powodzeniem dubstepowego wirusa na ziemi niemieckiej. Ostatnio Freak Camp byli sprawcami pierwszej dubstepowej nocy w starym/nowym Tresorze, co również rzuca pewne światło na nadchodzącą imprezę.

Polskie wsparcie zapewnią dubstepowcy, którzy albo z techno się wywodzą albo w stronę techno zmierzają: John Answer, Buszkers oraz Miz. Scena akwarium zostanie zagospodarowana przez kolektyw Killout co oznacza, że można się spodziewać wysokiej klasy minimal techno. Zachęcającym również może być fakt, iż organizatorzy zapowiadają nieszablonowe efekty wizualne.

 

KONKURS (tylko dla zalogowanych użytkowników muzikanova.pl):

 

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na tę imprezę. Aby je zdobyć wystarczy na adres [email protected] wysłać:

– poprawną odpowiedź

– imię i nazwisko

– login na muzikanova.pl

W tytule wiadomosci prosimy wpisać WTF – Ramadanman – konkurs. Z nadesłanych maili wylosujemy dwóch szczęśliwców.

Pytanie:

Kto był pierwszym zagranicznym dubstepowcem, który zagrał w Eskulapie?

Powodzenia! Zwycięzców poinformujemy drogą mailową!

 

Więcej:

23.05 WTF? Is Dubstep a Techno? Ramadanman (UK) @ Eskulap Poznań

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →