Wsparcie czarnoskórej społeczności muzycznej jeszcze nigdy nie było tak silne

Fot. Thomas Murray
News
Black Artist Database, Black Bandcamp

Black Bandcamp wznawia swoją działalność. Począwszy od 5 maja platforma będzie znana jako Black Artist Database. Zdaniem założycieli, celem B.A.D. jest "rozszerzenie skali i zakresu projektu oraz zapewnienie kulturalnego i materialnego wsparcia dla czarnej społeczności".

Black Bandcamp zostało założone w zeszłym roku i zbiegło się z powstaniem Black Lives Matter. Ugrupowanie szybko zyskało przychylność środowiska muzycznego, skupionego na czarnym undergroundzie. W niedługim czasie skromna, bo 5-osobowa i oddolna inicjatywa, przerodziła się w 20-osobowy skład, który funkcjonuje na czterech kontynentach, współpracując przy projektach technicznych, redakcyjnych i partnerskich.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

"<yoastmark

Black Artist Database wraca do gry

Black Artist Datebase, chcąc zaznaczyć powrót, swoje działania rozpoczyna serią miksów i setem legendy Detroit, Eddiego Fowlkesa i nowym odcinkiem podcastu Voices. Ekipa B.A.D. ma w planach również cykl wywiadów, w tym inaugurujący z Los Angeles Eddington Again, który poprowadzi pisarka i redaktorka, Christine Kakaire.

Skrót B.A.D ma dość silne wizualne i fonetyczne powiązania. Jeśli pomyślisz o kierunku, w którym zamierzamy rozwijać nasze ugrupowanie to głównie poprzez współpracę z innymi ugrupowaniami. B.A.D. ma bardzo silną wizualną obecność. Zachęcamy twórców do dołączenia w nasze szeregi ponieważ chcemy, aby czarnoskórzy pisarze, dziennikarze, projektanci stron internetowych, graficy byli szerzej rozpoznawani.

– powiedział współzałożyciel B.A.D., Niks Delanancy

Zespół B.A.D. uruchomił również nową inicjatywę zatytułowaną [pause]. Jej celem jest wsparcie i zachęcanie firm z branży muzycznej do tworzenia bardziej sprawiedliwych miejsc pracy.

[pause] nie ma być lekiem na wszystko, ale raczej pozytywnym i proaktywnym krokiem we właściwym kierunku. Wszystko w ramach opracowania strategii priorytetowego traktowania równości rasowej Czarnych w organizacjach branżowych. Zostanie to ułatwione poprzez opracowanie realistycznych, możliwych do zrealizowania celów, wspólnie uzgodnionej mapy drogowej i regularnych spotkań kontrolnych.

– zakończył Delanancy

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →