WROsound 2021 wraca już w lipcu! Znamy line-up imprezy!

WROsound
Eventpromo Festiwale
WROsound 2021 - znamy line-up imprezy

WROsound 2021 to pewnik! Organizatorzy tym razem postawili na dualistyczny format imprezy, który połączy ze sobą wpływy elektroniki oraz hip-hopu, a na wszystkich uczestników imprezy czekają również dodatkowe atrakcje.

WROsound 2021 odbędzie się mimo przeszkód

Jak to jest z tymi festiwalami? Ostatnio odwołano słowacką Pohodę i nasz stołeczny Orange Warsaw Festival, a wieści z frontu dotyczące największych imprez nieustannie się zmieniają. Wydaje się jednak, że te niepokoje nie dotyczą WROsound. Strefa Kultury Wrocław po raz kolejny zaprasza do stolicy Dolnego Śląska.

Ze względu na panującą sytuację, miara wydarzenia uległa oczywiście nieznacznej zmianie. Organizatorzy ustawili ścisły limit uczestników – owe ograniczenia mają zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zabawy. Włodarze festiwalu zapewniają ponadto, że zmniejszenie skali imprezy daje im przestrzeń na przygotowanie się na kolejne ewentualne zmiany rządowych wytycznych dotyczących urządzania wydarzeń masowych. Są przy tym jednak dobrej myśli, a co najważniejsze: dbają o to, by line-up pozostał na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na WROsound 2021 to prawdziwa śmietanka wśród polskich twórców, a zarazem dokładny przekrój przez elektronikę oraz hip-hop.

WROsound 2021 - znamy line-up imprezy

WROsound 2021 – znamy line-up imprezy!

Pierwszy dzień imprezy będzie dniem eksperymentów z odrętwiającym hip-hopem. Na WROsound wystąpią bowiem twórcy reprezentujący lub jedynie nieśmiało utożsamiający się z rapem. Ilu wykonawców, tyle różnych interpretacji oraz styli, lecz nie przedłużając: z przyjemnością anonsujemy, kto już wkrótce zagra dla wrocławskiej publiczności.

Na pierwszy ogień –  zespół Meek Oh Why?, który śmiało eksperymentuje z elektroniką, jazzem oraz hip-hopem. Zawodnik z Asfaltu ma sporo do opowiedzenia, a jego ostatnia płyta Zachód jest stanowczo jednym z bardziej udanych alternatywnych albumów 2019 roku.

Meek, Oh Why? – Billy Bounce

Na scenie zobaczymy również duet Coals, specjalizujący się w mruczankach rodem z lat 00′, łączący w swojej twórczości nieoczywiste wpływy hip-hopu z nieco ponurą, wytartą elektroniką.

Coals – pearls

Swoje trzy grosze dołoży również Schafter, uznawany za jednego z najciekawszych debiutantów. Jego koncert z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich, śledzących młodą rapową polską scenę.

schafter – paryż z okna

Ponadto na WROsound wystąpi także duet Syny, który niedawno ogłosił zakończenie swojej działalności. Będzie to ich pożegnanie z publicznością.

Syny – Nag Champa (Sen, Latarnia Rec. 2018)

O zadowalający finał otwarcia festiwalu zadba duet HVOB. Anna Müller i Paul Wallner wystąpią live z towarzyszeniem perkusji i na sam koniec wprowadzą nieco więcej hipnotyzującej elektroniki, niejako przygotowując uczestników imprezy na kolejny dzień.

WROsound 2021 - HVOB

Po scenie eksperymentalno/hip-hopowej, przychodzi czas na elektronikę. Jednym z artystów, którzy wystąpią we Wrocławiu będzie Baasch, znany ze swojego głębokiego, przejmującego wokalu oraz mrocznego, refleksyjnego brzmienia. Można liczyć, że na żywo zaprezentuje materiał ze swego pierwszego polskojęzycznego albumu Noc.

Baasch – Język 

Podczas WROsound 2021 usłyszycie ponadto Tomasza Makowieckiego, który właśnie wznowił swoją artystyczną działalność oraz Martynę Kubicz, szerzej znaną jako MIN t, obecnie intensywnie pracującą nad swoim drugim albumem.

WROsound 2021 - MIN t

Do line-upu festiwalu dołączył także zespół Kamp!, bliski zarówno tym, którzy na elektronice zjedli zęby oraz poszukującym laikom. Grupa zapowiada powrót do korzeni techno, więc to właśnie takiego, może nieco surowszego brzmienia należy wyczekiwać podczas koncertu we Wrocławiu.

KAMP! – Huset

WROsound 2021 zamknie Thylacine, francuski producent szczególnie znany z energetycznych i zintensyfikowanych live actów, w których wykorzystuje saksofon – instrument, na jakim gra już od szóstego roku życia.

ThylacineTimeless Live set

WROsound 2021 – muzyka, lifestyle, ekologia

Organizatorzy oprócz koncertów zapowiedzieli również niespodzianki. Podczas festiwalu możemy więc spodziewać się lifestyle’owych warsztatów, poruszenia kwestii ekologicznych oraz zwrócenia uwagi na funkcjonowanie lokalnej sceny muzycznej. Aktywności będą kolejno ogłaszane na social mediach festiwalu – bądźcie czujni!

WROsound 2021 - znamy line-up imprezy

 

WROsound 2021 – 16-17 lipca 2021 – bilety

Festiwal WROsound 2021 odbędzie się w dniach 16-17 lipca we Wrocławiu. Bilety na to wydarzenie znajdziecie m.in. na stronie imprezy wrosound.com.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Baasch i Kacperczyk na dopingu prezentują „Sportową Warszawę”

20 stycznia 2021
WROsound 2021 wraca już w lipcu! Znamy line-up imprezy!

Kamp!: „Połączenie elektroniki z hip-hopem jest dla nas bardzo inspirujące” – wywiad

28 sierpnia 2020
WROsound 2021 wraca już w lipcu! Znamy line-up imprezy!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.