Zaczarowany ogród Wooded we Wrocławiu RELACJA

Relacja

Jesteśmy jeszcze pod wrażeniem ostatniego weekendu we Wrocławiu. W ogrodzie Galerii BWA odbył się pierwszy z cyklu event Wooded Garden z udziałem najciekawszych polskich i zagranicznych przedstawicieli nowych elektronicznych brzmień. Wrocław pokazał, że zasłużenie organizatorzy wybrali właśnie to miasto na inaugurację działalności!

Przygotowania do Wooded rozpoczęły się kilka miesięcy temu, choć w głowach ten pomysł kołatał się znacznie dłużej. Ostatnia faza działań nastąpiła jednak tuż przed wydarzeniem. Zaprzyjaźniona grupa architektów z Berlina, prowadząca kultowy lokal Farbfernseher przyjechała do Wrocławia wcielić swój plan wystroju ogrodu w życie.

Oprawa jest bardzo istotnym elementem przedsięwzięcia Wooded – w nawiązaniu do natury, organizatorzy chcą budować odmienność i charakterystykę swoich eventów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Do dyspozycji twórcy mieli wyjątkową lokalizację – Ogród Galerii BWA, który jak żaden inny nadaje się do unikatowej adaptacji. 200 europalet, prawie pół tysiąca kwiatów,  manekiny, światła zostały skomponowane przez kilkunastu zapaleńców tak by tworzyć spójną, niepowtarzalną całość. Choć prace toczyły się prawie do samego otwarcia bram dla klubowiczów, efekt był naprawdę imponujący.

Leniwie gromadzący się od godziny 14:00 na terenie Wooded Garden ludzie, mieli okazję posłuchać najciekawszych polskich artystów. Wiele osób pojawiło się w iście piknikowych nastrojach, to też chętnie korzystali z oferty gastronomicznej Happy Little Truck (pyszna pizza z pieca opalanego drewnem), kuchni wegańskiej czy dobrze zaopatrzonych barów, które postawił lokalny klub – Das Lokal.

Zaczęła reprezentacja Wrocławia – Vitek Jansky i Adr Jan jako Kosmos Records, by po godzinie ustąpić miejsca Danielowi Zachodniemu ze Szczecina. Atmosferę podgrzał głównodowodzący warszawskiego klubu 1500m2, który swym setem powoli zaczął zapełniać przestrzeń przed DJ’ką.

W muzyczną podróż zabrała wszystkich An On Bast, prezentując specjalnie na tę okazję ułożonego live act’a. Eltron John nie pozostawił wątpliwości, kto w Polsce należy do czołówki winylowych selekcjonerów, a wchodzący po nim pierwszy zagraniczny reprezentant – Yannick Robyns, zaserwował solidne brzmienie Berlina, choć dostosowane do pory w której występował.

Mieliśmy godzinę 21 a ogród już zaczynał przypominać małe festiwalowe skupisko w centrum miasta. SLG rozgrzał atmosferę do tego stopnia, iż w te chłodne dotychczas popołudnie, nagle ustał wiatr a temperatura odczuwalnie wzrosła. Za decki weszli Catz 'N Dogz, a podczas ich seta dancefloor oszalał. Na koniec seta pojawił się miły akcent w postaci zimnych ogni i tortu dla Wojtka z C’nD, który obchodził swoje 30. urodziny. Do świętowania podłączyli się francuzi z dOP, którzy swoim półtora godzinnym live’ actem dostarczyli wielu uniesień zgromadzonej publiczności. Kolejny gość z Berlina, Little Mike umiejętnie podtrzymał tę atmosferę, a Kuba Sojka muzycznie zawładnął duszą tańczącego tłumu. Na koniec cudowny Closing set zagrał Sean Andino i wraz z ostatnią płytą tego Pana zakończyła się pierwsza edycja Wooded Garden 2014.

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi – zewsząd słyszeliśmy pozytywne słowa i podziękowania mówił po wydarzeniu rzecznik prasowy Wooded – Alex Kubaczewski – włożyliśmy w ten event masę pracy i pomysłów i byliśmy przekonani, że ludzie to docenią, jednak, tak pozytywna reakcja, zawsze jest dla nas miła. Pragnęliśmy by ludzie poczuli się inaczej niż na typowej polskiej imprezie czy festiwalu. Czy nam się to udało? Komentarze po Wooded mówią same za siebie! W imieniu całej grupy zaangażowanej w event chciałbym bradzo wszystkim podziękować i zaprosić na nasze kolejne wydarzenia! – dodaje Kubaczewski.

Wooded bowiem to nie jednorazowy projekt, o czym jako pierwsi przekonać się mogli uczestnicy Wooded Garden. W listopadzie Wooded w ramach imprezy Made In Poland odbędzie się we Wrocławiu. Zagrają królowa techno Magda z wytwórni Items&Things i Catz 'N Dogz. To pierwsi potwierdzeni artyści, wkrótce więcej informacji…

Podsumowaniem weekendu była impreza na łódce Wooded Boat After Party – czyli oficjalne podziękowanie za event. Liczba miejsc była mocno ograniczona, jednak Ci którym udało się znaleźć na łodzi, z pewnością nie pożałowali. Sety Catz 'N Dogz, Normana Methnera, Beanera i Maraliny David oraz piękna pogoda i cudowne widoki dopełniły ten niezwykły czas spędzony z Wooded.

RELACJA VIDEO:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →