Wojtek Urbański z Rys nagrał znakomity soundtrack do polskiego serialu kryminalnego

News
Wojtek Urbański nagrał soundtrack do serialu kryminalnego

Muzyka autorstwa Wojtka Urbańskiego do obrazu RYSA to połączenie świata elektroniki, współczesności z tradycyjnym instrumentarium i ludowymi akcentami.

RYSA – nowy serial i nowa ścieżka dźwiękowa

Dobrych soundtracków nigdy zbyt wiele. A nadchodząca ścieżka dźwiękowa z serialu RYSA, którą skomponował Wojtek Urbański z Rys zapowiada się naprawdę znakomicie. Płyta ukaże się 9 kwietnia nakładem U Know Me Records (polska niezależna wytwórnia muzyczna założona w 2010 roku przez Marcina „Groha” Grośkiewicza.)

Dla Urbańskiego nie jest to pierwsza przygoda z dużym i małym ekranem. Artysta nagrał już bowiem muzykę do takich produkcji jak: Boże Ciało, Hejter i Ultraviolet. Wszystko wskazuje jednak na to, że soundtrack do RYSY będzie jego najciekawszym dziełem w zakresie muzyki filmowej (w redakcji jesteśmy już po przedpremierowym odsłuchu albumu).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Muzyka powstała w wyniku połączenia instrumentów tradycyjnych, takich jak np. lira korbowa, czy różnego rodzaju piszczałki z całym zasobem narzędzi cyfrowych, charakterystycznych dla nowoczesnej muzyki elektronicznej – czytamy w informacji prasowej.

Do pomocy w studiu Urbański zaprosił eksperta muzyki tradycyjnej Sebastiana Wielądka (liry korbowe, piszczałki, flety) oraz wybitnych skrzypków: Stanisława Słowińskiego i Agnieszkę Świgut.

Chciałem aby dwoistość tej muzyki oddawała podwójne życie głównej bohaterki serialu. Żyje ona w pewnym rozdwojeniu jaźni, w świecie „dziennym”, który zna i pamięta, ale również „nocnym”, który dzieje się poza jej świadomością. Poprzez muzykę starałem oddać charakter obu tych światów, w jednym z nich dotykając bardzo mrocznych i ciężkich emocji – wyjaśnia Urbański

RYSA – rasowy polski kryminał

Serial kryminalny RYSA swoją premierę będzie miał 13 kwietnia o godz. 22:00 w stacji AXN. Tytuł opowiada o losach Moniki Brzozowskiej, komisarz policji, która zajmuje się tajemniczym zabójstwem bezdomnego. Kobieta szybko odkrywa, że morderstwo związane jest ze sprawą znacznie większą, niż wydaje się jej przełożonym. Jej teorię niebawem potwierdza fakt, że dochodzi do kolejnych zbrodni, w których powtarza się schemat zabójstwa.

RYSA – trailerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →