Wódka z Red Bullem jak kokaina! Amerykańscy naukowcy w formie

Lifestyle
red bull z wódką

Weekend coraz bliżej, co niektórzy już szykują się na zimną wódkę z energetykiem, a zza oceanu docierają do nas rewolucyjne wyniki badań.

Jak się pewnie domyślacie, nie kto inny, jak Amerykańscy Naukowcy, a właściwie jeden z nich, niejaki Dr Richard M.van Rijn, zaskoczył wynikami swoich badań, porównując działanie wódki z Red Bullem do kokainy.

Wódka z Red Bullem działa jak kokaina

Dr Richard z San Francisco jest wykształconym specjalistą z dziedziny chemii medycznej i farmakologii molekularnej i wraz z kolegami z zespołu ostrzega, że miksowanie mocnych trunków z napojami energetyzującymi, zmienia mózg ludzki w taki sposób, jak zażywanie kokainy. Proces zmian w mózgu jest często zapoczątkowany już w wieku młodzieńczym i trwa aż do dorosłości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

wódka z red bullem

Prawdopodobnym wydaje się, że badacze swoje testy prowadzili na… myszach. Przynajmniej w mediach nie było głośno o naborze młodocianych, ochoczych testerów do specyficznego eksperymentu, pozostańmy więc przy wersji z myszami.

Wykazano, że jeśli spożywa się jeden bądź drugi napój w rozsądnych ilościach i nie łącząc ich ze sobą, negatywny wpływ na organizm raczej nie występuje. Kiedy natomiast wspomnianym myszkom podano wysokoprocentowy alkohol w koktajlu z energetykiem, ich aktywność szybko wzrosła na tyle, że z łatwością mogły nadążyć za sąsiadami z sąsiedniej, kokainowej klatki.

Ciekawostką jest fakt, że młode gryzonie, które lubowały się w wódce z Red Bullem, dorastając do wieku dojrzałego i przerzucając się (prawdopodobnie za sprawą badaczy, ale kto wie? :P) na biały proszek na literę K, wykazywały znacznie wyższą tolerancję i potrzebowały większych dawek, by uzyskać ten sam stan, co ich niepijące energetyków z wódą, mysie ziomki.

Chciałoby się powiedzieć, że z badaniami naukowców, zwłaszcza amerykańskich nie wypada dyskutować, więc… zostawiamy Was z nimi na progu nadchodzącego weekendu. Pod rozwagę.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →