Wiemy, jakiej marki gramofony pojawiły się w finale 4. sezonu „Stranger Things”

kadr z serialu „Stranger Things”
News
Stranger Things i sprawa gramofonów

Białe gramofony i podpięty do nich sprzęt w jednej z kluczowych scen końcówki 4. sezonu serialu Netflixa Stranger Things stały się obiektem zainteresowania fanów muzyki z całego świata.

Stranger Things i sprawa gramofonów

Ekipie EDM.com udało się rozpoznać winylowy zestaw DJ-ski, który posłużył bohaterce serialu Stranger Things, Jedenastce, jako platforma przejścia ze świata wspomnień Max o jej jeździe na deskorolce do wspomnień balu szkolnego. W tej części odcinka Nastka (grana przez Millie Bobbie Brown) przebywa w umyśle Max (granej przez Sadie Sink), aby spróbować dotrzeć do Vecny, głównego wroga młodych bohaterów, i ostatecznie go zniszczyć.

Jak się okazuje, wielu DJ-ów i fanów muzyki zapauzowało scenę, w której pojawiają się białe gramofony, aby spróbować je zidentyfikować. Naklejki i jakiekolwiek oznaczenia były jednak nieczytelne. Na forach i w mediach społecznościowych rozpoczęła się wielka dyskusja w tym temacie, którą ostatecznie zakończyła ekipa z EDM.com.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Youtube.com

Internetowe śledztwo zakończone sukcesem

Panowie rozpoznali sprzęt na podstawie dokładnej analizy stop-klatki. Jak się okazuje, w serialu Netflixa użyto gramofonu Technics SL-1200MK2. Został on wydany w 1979 roku i był w początkowych latach 80. powszechnie używany do DJ-owania i scratchowania. Było to po części spowodowane tym, że Technics zmienił obrotową kontrolę wysokości dźwięku na funkcję kontroli wysokości dźwięku. Międzynarodowe wersje SL-1200MK2 zawierały przełączniki napięcia liniowego i częstotliwości poniżej talerza. Obecnie niedostępny na rynku model Technics SL-1200MK2 można było kupić przed 40 laty w kolorze czarnym, srebrnym i białym.

Fot. Wikipedia.com

Stranger Things – wielki finał

Na Netflixie pojawiły się już finałowe odcinki czwartego sezonu Stranger Things. Na widzów czekają łącznie cztery godziny emocji, ponieważ pierwszy z premierowych epizodów trwa półtorej godziny, a drugi – dwie i pół godziny. W ostatnio udostępnionym zwiastunie zobaczyliśmy, że w końcu dojdzie do starcia pomiędzy Hawkins a Drugą Stroną.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →