Wielka Brytania kocha muzykę taneczną. Są na to dowody

fot. heartofthecity.com
News
Wielka Brytania kocha muzykę taneczną. Są na to dowody

Nowe dane z The British Phonographic Industry ujawniły, że muzyka taneczna jest obecnie drugim najpopularniejszym gatunkiem w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania chce tańczyć

Muzyka taneczna/elektroniczna stała się drugim najpopularniejszym gatunkiem w Wielkiej Brytanii. Jak pokazują oficjalne dane, stanowiła ona 25% tygodniowych singli z pierwszej dziesiątki UK Singles Top 10 w 2022 roku – to trzy razy więcej niż w 2019 roku. Sama obecność muzyki tanecznej na listach przebojów wzrosła o prawie 80% od 2021 roku.

I tak np. szkocki duet LF System osiągnął numer jeden na brytyjskich listach przebojów w lipcu tego roku z utworem Afraid to Feel, stając się drugim najpopularniejszym brytyjskim utworem tanecznym roku według Official Charts. Duet skomentował dane The British Phonographic Industry słowami: „ludzie są związani z muzyką elektroniczną bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i oczywiście bardzo nas to cieszy”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LF SYSTEM – Afraid To Feel

Covid a muzyka taneczna

Według brytyjskich mediów muzycznych zjawisko to można wytłumaczyć tym, że w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła znacząca zmiana w sposobie tworzenia i produkcji muzyki przez artystów, głównie z powodu lockdownów antycovidowych. Następnie, gdy wolność powróciła, muzyczny krajobraz Wielkiej Brytanii zmienił się, gdy DJ-e z sypialni i elektroniczni czarodzieje zaczęli prezentować swoje talenty i różne projekty, szlifowane i tworzone w jednym z najciemniejszych okresów w nowożytnej historii naszej planety.

Siła i atrakcyjność muzyki tanecznej została z powodzeniem wykorzystana również przez największe światowe gwiazdy muzyki pop. Beyoncé wprowadziła house’owe wibracje w swojej ostatniej płycie Break My Soul, a raper Drake wydał na początku roku inspirowany muzyką klubową album Honestly Nevermind.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →