Wielka Brytania kocha muzykę taneczną. Są na to dowody

fot. heartofthecity.com
News
Wielka Brytania kocha muzykę taneczną. Są na to dowody

Nowe dane z The British Phonographic Industry ujawniły, że muzyka taneczna jest obecnie drugim najpopularniejszym gatunkiem w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania chce tańczyć

Muzyka taneczna/elektroniczna stała się drugim najpopularniejszym gatunkiem w Wielkiej Brytanii. Jak pokazują oficjalne dane, stanowiła ona 25% tygodniowych singli z pierwszej dziesiątki UK Singles Top 10 w 2022 roku – to trzy razy więcej niż w 2019 roku. Sama obecność muzyki tanecznej na listach przebojów wzrosła o prawie 80% od 2021 roku.

I tak np. szkocki duet LF System osiągnął numer jeden na brytyjskich listach przebojów w lipcu tego roku z utworem Afraid to Feel, stając się drugim najpopularniejszym brytyjskim utworem tanecznym roku według Official Charts. Duet skomentował dane The British Phonographic Industry słowami: „ludzie są związani z muzyką elektroniczną bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i oczywiście bardzo nas to cieszy”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LF SYSTEM – Afraid To Feel

Covid a muzyka taneczna

Według brytyjskich mediów muzycznych zjawisko to można wytłumaczyć tym, że w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła znacząca zmiana w sposobie tworzenia i produkcji muzyki przez artystów, głównie z powodu lockdownów antycovidowych. Następnie, gdy wolność powróciła, muzyczny krajobraz Wielkiej Brytanii zmienił się, gdy DJ-e z sypialni i elektroniczni czarodzieje zaczęli prezentować swoje talenty i różne projekty, szlifowane i tworzone w jednym z najciemniejszych okresów w nowożytnej historii naszej planety.

Siła i atrakcyjność muzyki tanecznej została z powodzeniem wykorzystana również przez największe światowe gwiazdy muzyki pop. Beyoncé wprowadziła house’owe wibracje w swojej ostatniej płycie Break My Soul, a raper Drake wydał na początku roku inspirowany muzyką klubową album Honestly Nevermind.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →