Wiecie, że grzyby potrafią tworzyć muzykę? Fani trance’u – musicie to sprawdzić!  

Fot. Nerdist
News
Grzybowa muzyka

Po podłączeniu grzybów do syntezatora, te wydają dźwięki! I to takie, które przypominają muzykę trance'ową.

Grzybowa muzyka

Jeden z użytkowników TikToka, artysta dźwiękowy Tarun Nayar, wrzucił na swój profil filmik, na którym widzimy, w jaki sposób grzyby potrafią tworzyć muzykę! Wygląda na to, że nie jest to żadna ściema. Video pokazuje, że sygnały elektryczne grzybów, generowane po podłączeniu do syntezatora, mogą stać się słodką, uwodzącą transową muzyką. Nayara tłumaczy, że do komponowania utworów używa impulsów bioelektrycznych, które przekształca następnie w dźwięki.

@modernbiology Reply to @lest3r._.crest the long version! The desert shaggy mane 🍄 #synthtok #plantmusic #mushroom #musiciansoftiktok #hawaii ♬ original sound – modernbiology

Artysta umieszcza elektrody w roślinach i podpina je do płyty dźwiękowej. Efekt końcowy brzmi tak, jakbyśmy słuchali ścieżki dźwiękowej z filmu science fiction z lat 80. Syntezator może przekształcić w muzykę wszystko, o ile tylko dana rzecz lub forma życia generuje impulsy elektryczne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie tylko grzyby mogą tworzyć muzykę

Jak się okazuje, współczesna biologia wykorzystuje również mango i kaktusy do wydawania dźwięków. Mało tego, naukowcy przeprowadzili badania, które wykazały, że niektóre rośliny mogą generować ultradźwiękowe piski niesłyszalne dla ludzkiego ucha, gdy znajdują się w sytuacji zagrożenia. Świat roślin i grzybów nie jest zatem niemy, a pełen niezwykłych odgłosów. Wcześniej serwis Nerdist udostępnił klip wideo, na którym różowy boczniak ostrygowaty tworzy odgłosy o istnie pozaziemskim brzmieniu.

Five Minutes of Pink Oyster Mushroom Playing Modular Synthesizer 

Filmy z utworami stworzonymi z owoców, liści i roślin można znaleźć na koncie Fashionable Biology TikTok. Zachęcamy Was, żebyście sprawdzili ten profil – znajdziecie tam wiele fascynujących dźwięków.

grzyby trance dźwięki
Fot. Nerdist


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →