Why So Silent? – całonocne doznania

Wydarzenie

Why So Silent? idzie o krok dalej. Nieme kino i muzyka na żywo? Tak! Taniec przez całą noc? Tak! Zapraszamy 3 lutego na Jasną 1.

Why So Silent? to nietuzinkowy projekt, powstały w 2013 roku, którego celem było łączenie muzyki elektronicznej i niemego kina. Jego koordynator i kurator, Błażej Malinowski, we współpracy z Dorotą Tomaszewską, w wybrane czwartki w warszawskim miejscu Znajomi Znajomych przygotowywał dla nas prawdziwą ucztę dla zmysłów, na której gromadziło się spore grono widzów i słuchaczy. Z każdą odsłoną prezentowano nam nieprzeciętne filmy i doskonale dobranych artystów, którzy na wzór taperów w niemych kinach, zapewniali muzykę na żywo. Projekt nabrał wiatru w żagle, gościł w różnych zakątkach Polski i w Szwecji. Usłyszeć mogliśmy m.in. Claudio PRC, Modvs, Mogano, Antonio Vázqueza oraz wielu cenionych polskich twórców.
Po 5 latach działalności projekt idzie o krok dalej. Błażej Malinowski, przy pomocy Dtekka i klubu Jasna 1, przygotowuje 35. spotkanie cyklu. Będzie to całonocne taneczne wydarzenie, okraszone najdziwniejszymi obrazami z okresu niemego kina oraz znakomicie wyselekcjonowaną muzyką, o którą zadbają trzej headlinerzy: Positive Centre, Svreca i Claudio PRC, Dtekk oraz gospodarz Błażej Malinowski. Wydarzenie łączyć będzie swoją tradycyjną formułę – Positive Centre zaprezentuje swój materiał live do całego filmu, ze świeżymi pomysłami – przez resztę nocy będą wyświetlane pomieszane, ekscentryczne obrazy, połączone z setami artystów.
Zdjęcia: Wyjdź z Kadru

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →