WhoMadeWho – Knee Deep

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Duński zespół WhoMadeWho regularnie wydaje single i albumy od 2004 roku. Znani są za sprawą swojego nieco nietuzinkowego podejścia do muzyki inspirowanej punkiem i nu wavem. Ich interpretacja współczesnej muzyki gitarowej – na przestrzeni siedmiu ostatnich lat – zdołała zebrać całkiem pokaźną ilość zagorzałych fanów.

Mimo, iż przez ogromną większość swojej kariery wydawniczej związani byli z niemiecką wytwórnią Gomma, to na wydawnicze potrzeby ich najnowszego mini albumu (nieco niespodziewanie) związali się z kolońskim gigantem Kompakt. Niespodzianką może się również okazać muzyka zawarta na „Knee Deep”, jest ona bowiem zdecydowanie mniej optymistyczna i mroczniejsza niż wszystko, co do tej pory duńskie trio wydało.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

I jak się okazuje – gdy się pojawiają – wcześniej wspomniany brak optymizmu i ciemne barwy malowane przez muzyków z Kopenhagi okazują się być największą zaletą tego krążka. Życiowe piosenki o miłosnych rozstaniach, problemach z wytwórniami i inne opowieści o tym, jak w życiu wszystko jest zmienne i niepewne, to – krótko mówiąc – kawał dobrej roboty. I to zarówno pod kątem muzycznym, jak i pod względem tekstów – wszystko na tej płycie współgra ze sobą doskonale.

„There’s An Answer”, „Every Minute Alone”, oraz „All That I Am” to chwytliwe, łatwe w odbiorze i – przede wszystkim – rewelacyjnie skomponowane piosenki, które mają w sobie to coś, czego brakuje ogromnej większości muzyki współczesnej, czyli dobrej dawki emocji. Warto również wspomnieć o czysto instrumentalnych partiach na „Knee Deep”, które też bronią się świetnie na tle reszty. Mowa tu o  „Musketeer” i „Checkers”, których mała dawka optymizmu doskonale łamie mroczniejszy klimat reszty płyty, dając przy okazji słuchaczowi chwilę na złapanie oddechu.

Jak na mini album składający się z ośmiu tracków, to bezapelacyjnie świetna, bardzo przemyślana i zrównoważona płyta, po którą bez dwóch zdań warto sięgnąć zarówno w chwilach lepszych, jak i gorszych.

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

There’s An Answer 
Every Minute Alone 
Musketeer 
All That I Am 
Nothing Has Changed 
Two Feet Off Ground 
Checkers 
We’re Alive, It’s A Miracle

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →