Według badań, kobiety stanowią mniej niż 1/4 wszystkich artystów na festiwalach w Wielkiej Brytanii

Fot. Only Techno
News
Kobiety, line-up, Wielka Brytania, festiwale

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę Protectivity Insurance, zaledwie 21 procent wszystkich artystów występujących na największych brytyjskich festiwalach w 2021 roku to kobiety lub osoby identyfikujące się z kobietami.

„Równość”, „parytety”, „dyskryminacja”. Ilekroć przywołujemy jedno z wymienionych słów w kontekście sceny klubowej, bierzemy za pewnik burzę w komentarzach. Choć bardzo byśmy chcieli uciec od kontrowersji wynikających z braku równości wobec kobiet czy nierównych płacach, nie jest nam to dane, w czym pomagają nam wyniki badań takie, jak te z Wielkiej Brytanii. Pomimo, iż wiele projektów dąży w kierunku wyrównania płciowego na największych festiwalach (nie tylko) w Wielkiej Brytanii, okazuje się, że mniej niż jedna czwarta artystów tegorocznych festiwali muzycznych identyfikuje się jako kobiety. Przynajmniej tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Protectivity Insurance, która zajmuje się ubezpieczaniem imprez na dużą skalę na Wyspach.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kobiety, Wielka Brytania

Fot. Protectivity

Brytyjskie festiwale przed nie lada wyzwaniem

Wyniki badań nie pozostawiają suchej nitki na festiwalach takich jak Isle of Wight, TRNSMT i Wireless, gdzie liczba artystów identyfikujących się jako kobiety osiągnęła 15 procent całego składu. Dla porównania Parklife w Manchesterze może pochwalić się aż 44 procentami artystek w swoim line-upie. Końcowe badania Protectivity Insurance dowiodły, że pomimo, iż festiwale nie odbyły się w 2020 roku, odsetek kobiet wśród artystów, którzy wystąpią na przełożonych bądź nowych wydarzeniach był wyższy niż w tym roku o 1 procent.

Badającej firmie we znaki najbardziej dały się festiwale pokroju Wireless Festival (12 procent kobiet), TRNSMTReading & Leeds oraz Isle Of Wight Festival (14 procent). Sean Walsh, manager ds. marketingu w Protectivity stwierdził:

Ważne jest, aby zniwelować różnice między płciami we wszystkich okolicznościach, czy to na festiwalach, czy w miejscu pracy. Wspaniale jest widzieć, że niektóre z tych festiwali dążą do posiadania podziału 50/50 i pracują na rzecz równego pola gry dla wszystkich.

NOWE MIEJSCE NA STOCZNI: ZIEMIA X DOK CESARSKI

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →