„Weapon Of Choice” autorstwa Fatboy Slima od teraz w wersji 4K

News
Fatboy Slim, Weapon Of Choice

Jeden z najpopularnieszych teledysków Fatboy Slima, do utworu Weapon Of Choice, kończy w tym roku 20 lat. Z tej okazji, wyreżyserowany przez Spike'a Jonze'a klip, został zremasterowany i wrzucony na platformę YouTube w wersji 4K.

Przełom lat 2001/2002 należał do Fatboy Slima. Jego hit z 2001 roku zdominował galę MTV Video Music Award będąc konkurencyjnym w niemalże wszystkich kategoriach. Przełomowe wideo, najlepsza reżyseria, choreografia, scenografia i dekoracja wnętrz, najlepsze zdjęcia, montaż i teledysk krótkometrażowy. Do tego 4 inne nominacje, czy koniec końców nagroda Grammy w 2002 roku za najlepszy teledysk. Rzadko kiedy spotyka się w świecie elektroniki utwór tak doceniony, jak właśnie Weapon Of Choice.

Fatboy Slim ft. Bootsy Collins – Weapon Of Choice

Weapon Of Choice po 20 latach w wersji 4K

Z okazji 20. rocznicy powstania teledysku, został on pieczołowicie odrestaurowany z oryginału 35 mm, na oszałamiającą wersję w jakości 4K. Wyreżyserowany przez Spike’a Jonze’a, autora filmów Być jak John Malkovich czy Gdzie mieszkają dzikie stwory, zgromadził w ciągu 10 lat ponad 50 milionów wyświetleń na YouTube. Oliver Maingay z londyńskiej firmy Vanderquest, specjalizującej się w obróbce wideo, opisał proces remasteringu jako „maraton 18-dniowych sesji VFX”:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zadania były różne. Od usunięcia gigantycznej platformy używanej do latania Christopherem Walkenem po pustym hotelu, po nałożenie portretu Fatboy Slima na pustą ścianę. A nawet inspirowaną grą w Face/Off zamianę aktora i kaskadera. Remastering jest nowym, oszałamiającym remakiem jednego z najwspanialszych teledysków wszech czasów.

Teledysk został nakręcony w lobby hotelu Marriott (obecnie L.A. Grand Hotel Downtown) w Los Angeles w grudniu 2000 roku. Postacią nieodzownie kojarzoną z Weapon Of Choice jest Christopher Walken, zdobywca Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w Łowcy jeleni z 1978 roku. Obecnie 78-letni aktor, przed rozpoczęciem kariery, trenował jako tancerz w teatrze muzycznym. Co ciekawe, sam Fatboy Slim miał pierwotnie wystąpić w teledysku, jednak z uwagi na poród żony, nie był dostępny w czasie nagraniowym.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →