Watergate świętuje 20 lat z gigantami sceny klubowej!

Fot. Materiały promocyjne
News
Watergate

Watergate, jeden z najbardziej zasłużonych dla kultury techno klubów, zaprasza na huczne urodziny.

Happy birthday, Watergate!

Jak już robić urodziny to na maksymalnym wypasie. Najwyraźniej do takiego wniosku doszli włodarze jednego z najbardziej znanych miejsc z muzyką elektroniczną na całym świecie – berlińskiego klubu Watergate. Dwadzieścia lat funkcjonowania to w końcu nie przelewki i dobry powód do imprezowania. A te zaczęło się już 5 sierpnia, kiedy na scenie Watergate zameldował się Laurent Garnier, a tydzień po nim – Charlotte De Witte. W październiku pałeczkę od tej dwójki gwiazd elektroniki przejmą kolejno: Richie Hatwin (7.10.), Maceo Plex (14.10.), Acid Pauli (21.10.) i Solomun (30.10.), Międzynarodowa, napakowana gwiazdami urodzinowa seria imprez Watergate podkreśla tylko, jak wielkie znaczenie ma niemiecki klub dla całej globalnej sceny elektronicznej.

Watergate świętuje 20 lat z gigantami sceny klubowej!
Fot. Materiały promocyjne

20 lat Watergate. 20 lat stałości w berlińskiej kulturze klubowej, w ciągle zmieniającym się mieście. Nikt nie może nam tego odebrać, to właśnie chcemy świętować!

– czytamy w informacji prasowej.

Trasy koncertowe i specjalne wydawnictwa

Na tym jednak nie koniec. DJ-e-rezydenci Watergate odbywają właśnie krajowe i międzynarodowe trasy koncertowe pod hasłem Watergate 20 Years (#W20). Docierają ze swoją muzyką do klubów i festiwali (np. Tomorrowland, Exit Festival, ADE). W listopadzie zaś pojawi się kompilacja zatytułowana Watergate 20 Years, która zostanie wydana jako potrójny gatefold winylowy – z około 20 ekskluzywnymi utworami takich artystów jak Solomun, Anja Schneider, Adana Twins, Joplyn, Kollektiv Turmstrasse, Extrawelt, Henrik Schwarz, Mia Mendi und JAMIIE.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Watergate świętuje 20 lat z gigantami sceny klubowej!
Fot. Materiały promocyjne

Watergate został otwarty w Berlinie na początku poprzedniej dekady i przez lata ugruntował swoją pozycję w czołówce najbardziej znanych miejsc z muzyką elektroniczną na całym świecie. W 2008 roku pod jego szyldem powstała również wytwórnia, wydająca m.in. znaną serię kompilacji Watergate X. Jej autorami byli już m.in. Ellen Allien, Pan Pot,  Kerri Chandler, Solomun czy nasi rodzimi Catz 'N Dogz.

Watergate – imprezownia nad brzegiem Sprewy

Piękny, dwupoziomowy, z widokiem na Sprewę klub został założony w 2002 roku, kiedy kultura techno zaczęła przenosić się z opuszczonych fabryk czy magazynów do nowoczesnych, komercyjnych wnętrz. Właściciel klubu, Steffen Hack, postanowił pójść wówczas pod prąd ówczesnych gustów berlińskich klubowiczów i postawił na integracyjną kulturę muzyczną. W swoje progi zaczął zapraszać reprezentantów sceny hip-hopowej, drum’n’bassowej czy nawet post-punkowej . Z początku poczynienia te spotkały się z konsternacją i niezrozumieniem bywalców imprez, przyzwyczajonych do mocnych, basowych brzmień, jednak ostatecznie miało się okazać, że Hack swoją wizją wyprzedził swoje czasy.

Watergate świętuje 20 lat z gigantami sceny klubowej!
Fot. Carl Cox występujący w Watergate. /Materiał procmocyjny/

Dzisiaj klub uważany jest za za jedno z najważniejszych miejsc na scenie elektronicznej Berlina. Usytuowana w Kreuzbergu miejscówka może pomieścić 1000 miejsc. Od podłogi do samego sufitu ciągną się wielkie okna, które odsłaniane nad ranem dają gościom możliwość podziwiania wschodu słońca.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →