Warszawski klub 999 z nową serią podcastów

Stołeczne 999 poszerza swój zakres pozaklubowej działalności. Oprócz świetnie odebranego w środowisku muzycznym programu Przegląd Techniczny jednym z najnowszym projektów "Dziewiątek" jest seria podcastów o nazwie 99,9%.

Podcasty, archiwalne nagrania czy streamowanie na żywo. Trzeba przyznać, że dość szeroką gamę muzycznych doznań serwują nam w ostatnim czasie kluby i organizatorzy wszelakich imprez. Cieszy fakt, że chociaż w tego typu formach reprezentanci sceny starają się „podtrzymać” siebie i nas – odbiorców – przy życiu.

Dla przykładu, wczoraj miała miejsce premiera występu Beskres by KAMP! na profilach Sfinks700 i Smolna z ubiegłorocznej edycji Wisłoujścia. Natomiast w zeszłą niedzielę na kanale Instytutu byliśmy świadkami live streamingu z udziałem Little Mike’a, Manoida, Moia, Vero Yage i Don Eduardo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przegląd Techniczny, odc. 3: techno dla pieniędzy

Klub 999 Warszawa. Nowa seria podcastów

Najbardziej popularną opcją na umilenie czasu słuchaczom w dni nieimprezowe są znane wszystkim podcasty i serie z nimi związane. Warszawski klub, pomimo iż na rodzimej scenie egzystuje od roku, dopiero miesiąc temu zdecydował się na rozpoczęcie cyklu własnych nagrań.

Chcąc w pewien sposób nawiązać do nazwy lokalu zdecydowano się na chwytliwy tytuł 99.9%. Patrząc w historię imprez, które na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy odbyły się w Dziewiątkach, a także jakiego rodzaju muzyka wypełniała wnętrze klubu, możemy być niemalże pewni co do różnorodności prezentowanych podcastów.

Klub od samego początku działalności otwarty jest na różnej maści muzykę, co w rezultacie przekłada się na eventy, chociażby spod marki marki Wixapol, Addiction Night i Obsessor.

999 – Fot. Helena Majewska

999. Polscy artyści w pierwszej kolejności

Naturalnym rozwinięciem działalności klubu jest promocja rodzimych artystów, co samo w sobie powinno być szczególnie docenianie. Być może nie najbardziej odkrywczą, ale za to jedną z lepszych i atrakcyjniejszych form takiej promocji jest właśnie seria podcastów. Kuratorem serii w 999 jest rezydent klubu RTMTS, który jak sam mówi:

Chciałbym w ramach nowego cyklu promować muzykę, która jest rzadziej obecna na klubowych parkietach ze względu na swoją bardziej eksperymentalną i mniej taneczną formę. Dlatego w podcastach 99,9% postaramy się również przemycić słuchaczom DJ’ów i nurty techno wybiegające poza modę ciężkiego grania +140 bpm.

RTMTS – Fot. Helena Majewska

W najnowszym podcaście Dziewiątek usłyszycie artystę o pseudonimie Virus, który sam niebawem odwiedzi klub mieszczący się przy ul. Placu Dąbrowskiego 8. Razem z prekursorami nurtu grey area Presha, Sam KDC i DiNT postara się zaprezentować warszawskim słuchaczom wysoką dawkę autonomicznych dźwięków, zdekonstruowanego drum and bass’u oraz techno. Oprócz najnowszego nagrania Damiana na kanale są również dostępne pozostałe podcasty artystów bardziej, lub mniej związanych z klubem tj. Aetha’y, Avtomata, oraz rezydenta klubu, Violenta.

999 pres. 99,9% x 1: Aetha

999 pres. 99,9% x 2: Avtomat

999 pres. 99,9% x 3: Violent

999 pres. 99,9% x 4: Virus

Nowy mix 99,9% będzie się pojawiał co 3 tygodnie na kanale Soundcloud 999.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →