Walcownia Cynku – postindustrialna przestrzeń, w której już za chwilę rozbrzmi elektronika

fot. Radosław Kaźmierczak, More Music Agency
Artykuł
Walcownia Cynku

Szukacie wyjątkowych przestrzeni na spędzenie wolnego czasu? Poznajcie Walcownia Cynku w Katowicach. Jedyne takie miejsce w Polsce!

Walcownia Cynku – muzeum i wydarzenia w postindustrialnym klimacie

Walcownia Cynku to największe i jedyne takie miejsce na Śląsku, a także jedno z nielicznych w całej Polsce, posiadające prawdziwy postindustrialny klimat, które łączy w sobie muzeum z idealną przestrzenią na wszelkie wydarzenia.

Zabytkowa walcownia cynku z lat 1903-04, 1916-17 w Katowicach, znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Na jej terenie funkcjonuje Muzeum Hutnictwa Cynku, w którym prezentowana jest historia rozwoju hutnictwa cynku na Górnym Śląsku. W oparciu o unikatowy ciąg technologiczny do produkcji blach cynkowych przedstawiana jest historia przerobu cynku. Ciąg technologiczny tworzą m.in. piece do topienia, piec grzewczy do płyt cynkowych, karuzela odlewnicza, walcarki wstępne i wykańczające a także nożyce do cięcia blach.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Walcownia Cynku

Walcownia Cynku, fot. Radosław Kaźmierczak, More Music Agency

Muzeum Hutnictwa Cynku ma do zaoferowania również coś dla miłośników motoryzacji. Posiada ono w swoich zbiorach jedną z największych i najbardziej wszechstronnych kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson i Indian w Polsce. Modele pochodzące z lat 1920 – 1986 są odrestaurowane i sprawne technicznie. W czasie cyklicznie organizowanych „Rozruchów Maszyn” pojazdy są uruchamiane i prezentowane zwiedzającym.

Walcownia Cynku

Walcownia Cynku, fot. Radosław Kaźmierczak, More Music Agency

Elektronika w murach Walcowni Cynku? Elektroklub VII już w ten weekend

Walcownia Cynku to jednak nie tylko miejsce funkcjonujące z myślą o turystach. W tej industrialnej przestrzeni coś dla siebie znajdą także miłośnicy muzycy granej na żywo. Na terenie największej hali poprzemysłowej na Śląsku odbywają się bowiem różne wydarzenia, w tym także imprezy muzyczne. A najbliższa czeka Was już w ten weekend!

Walcownia Cynku

Walcownia Cynku, fot. Radosław Kaźmierczak, More Music Agency

W najbliższą sobotę, 12 czerwca, w katowickiej Walcowni Cynk, odbędzie się impreza z cyklu Elektroklub. Siódmą odsłonę tego wydarzenia, uświetni występ jednej z najbardziej intrygujących osobowości na scenie klubowej – Ricardo Villalobosa. To prawdziwy król minimalu i mistrz hipnotycznych, pokręconych setów.

Obok niego zagrają dwaj inni artyści, także reprezentujący minimalistyczne brzmienie – Tripmastaz i Fumiya Tanaka, a także dwoje bardzo utalentowanych polskich didżejów – Ivona Karpierz oraz Janurz. Potężny pomnik przemysłu hutniczego, jakim jest Walcownia Cynku, będzie idealnym miejscem do wielogodzinnego obcowania z najwyższej jakości elektroniką. Nie może Was tam zabraknąć! Bilety na to wydarzenie znajdziecie na Biletomat.pl.

ELEKTROKLUB VII: RICARDO VILLALOBOS

Elektroklub VII: Ricardo Villalobos

Współgospodarzem imprezy jest Miasto Katowice.

Polub muno.pl na Facebooku:

ELEKTROKLUB VII: RICARDO VILLALOBOS

Biletomat.pl
90 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również