W Brixton odbędą się warsztaty didżejskie dla niesłyszących

Deaf Rave
News Wydarzenie
W Brixton odbędą się warsztaty didżejskie dla niesłyszących

Cykl didżejskich warsztatów dla osób niesłyszących organizowany przez Deaf Rave rozpocznie się na początku 2022 roku. Artyści londyńskiej sceny klubowej będą uczyć członków społeczności niesłyszących, jak miksować muzykę. Dowiedz się więcej.

Deaf Rave – przełomowa inicjatywa

Za warsztatami stoi organizacja Deaf Rave – jej misją jest zapewnienie rozrywki z muzyką, śpiewaniem oraz występami wizualnymi dla szerokiej publiczności globalnej oraz lokalnej w celu jej zjednoczenia. Warsztaty stworzone są z myślą o początkujących – nie jest więc wymagane doświadczenie, aby do nich dołączyć. Ilość miejsc ograniczona. Pierwsze spotkanie grupy zaplanowane jest na 10 stycznia 2022 roku o godzinie 18:00. Pierwsze warsztaty zostały zorganizowane 30 listopada.

Deaf Rave – pierwsza i do tej pory jedyna organizacja, której celem jest udostępnianie społeczności niesłyszących i niedosłyszących platformy do dzielenia się miłością do muzyki – została założona przez Troia Lee, czyli DJ-a Chinamana. Troi Lee urodził się głuchy i dorastał na londyńskim East Endzie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zrobiłem swój pierwszy rave w Dalston, za nieczynnym magazynem, w sylwestra. W ten sposób zacząłem naprawdę kochać i chcieć tworzyć muzykę. To stało się moją rozrywką, chodziłem tam w każdy weekend, co miesiąc na jungle. W tamtych czasach, pod koniec lat 90., społeczność głuchoniemych w Londynie spotykała się raz w miesiącu w pubie. Po przyjęciu powiedziałem: „Co robicie? Chodźcie na imprezę!”. Odpowiedzieli mi: „Nie, to dla ludzi, którzy słyszą. Nie idziemy tam”. Muzyka nie była częścią ich kultury

– opowiada Troi Lee.

Osoby niesłyszące mogą poczuć dźwięk. W stopach, ciałach i uszach. Czują rytm poprzez fale wibracji wyzwalane przez muzykę.

Połowa społeczności niesłyszących cieszy się muzyką dzięki technologii takiej jak ta. Druga połowa jest tam, ponieważ jest to miejsce do spotkań towarzyskich. Ludzie przychodzą i odchodzą. Straciłem rachubę, ile par zeswataliśmy. Nadal oferujemy im bezpieczne miejsce.

– dodaje Troi Lee.

Organizacja funkcjonuje od prawie dwóch dekad, aby zapewnić niesłyszącym zaangażowanie w muzykę, używając technik takich jak odczuwanie pogłosu dźwięków z monitorów scenicznych. Deaf Rave organizowali eventy w londyńskim klubie fabric oraz na popularnych festiwalach Latitude oraz Glastonbury.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie organizacji.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →