W Anglii zostaną wprowadzone drakońskie kary za udział w domówkach

News
kara

Każdy, kto będzie uczestniczył w zgromadzeniach liczących ponad 15 osób, zapłaci karę w wysokości 800 funtów.

Droga zabawa

Rząd Borisa Johnsona wprowadza w Anglii nowe grzywny dla każdego, kto zostanie przyłapany na uczestnictwie w nielegalnych imprezach.  Chodzi o domówki, na których zjawi się ponad 15 osób. Jak donosi BBC każdy z uczestników takiego „eventu”, zapłaci karę w wysokości 800 funtów. Poprzednia kara wynosiła 200 funtów lub 100 funtów, wzrost jest więc drastyczny.

VTSS & SPFDJ - Fot. Helena Majewska

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czy wysokie kary pomogą?

Nowe prawo wejdzie w życie w przyszłym tygodniu. Wcześniej na konferencji prasowej, 21 stycznia, dr Vin Diwakar z NHS (National Health Service) porównał udział w imprezie domowej w okresie pandemii koronawirusa do włączania światła podczas zaciemnienia w okresie II wojny światowej. Tego samego dnia w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższy dzienny wskaźnik zgonów wywołanych przez COVID-19 wyniósł 1820 osób.

Uczestnictwo w imprezach domowych podczas pandemii naraża na ryzyko zachorowania lub śmierci nie tylko ciebie,  ale również twoich znajomych, rodzinę, społeczność i w końcu nas wszystkich skomentował Diwakar.

Grzywna dla organizatorów większych imprez – 30 osób lub więcej – pozostaje na poziomie 10.000 funtów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →