Violent zapowiada pierwsze EP od 4 lat. „Almost Nothing” już 11 listopada

News
Violent zapowiada pierwsze EP od 4 lat. "Almost Nothing" już 11 listopada

Violent, po ponad 4 latach, powraca z najnowszym wydawnictwem. 11 listopada, nakładem szwajcarskiej wytwórni Bipolar Disorder, światło dzienne ujrzy Almost Nothing, pierwsze EP warszawskiego producenta od czasu Stressful Environment z 2016 roku.

Aktywny na scenie od ponad dekady Violent, już dawno zasłużył sobie na etykietę jednego z najzdolniejszych polskich producentów sceny techno. Dlatego tym bardziej cieszy zapowiadane już w zeszłym roku oraz długo wyczekiwane drugie w karierze EP rezydenta warszawskiego klubu 999.

Violent – powrót do dzieciństwa

Droga, jaką na przestrzeni lat przeszedł Violent, by znaleźć się w tym miejscu, w którym znajduje się obecnie, nie była wcale łatwa. Almost Nothing należy traktować wyjątkowo. Jako podsumowanie całego dorobku scenicznego. Zwieńczenie 11-letniej kariery, której początków poniekąd należy upatrywać w dzieciństwie. Tak w zeszłym roku w rozmowie ze mną wypowiadał się sam zainteresowany:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moja muzyka zmieniała się razem ze mną. To, co się wydarzyło w moim życiu, miało niebagatelny wpływ na to, w jakim miejscu jestem teraz. W końcu czuję, że odnalazłem to, czego przez tyle czasu poszukiwałem. Wróciłem do swojego dzieciństwa, do tego, co lubiłem słuchać będąc młodszym. Do artystów takich artystów/zespołów jak: Pantera, Judas Priest, The Prodigy, czy też Motorhead. Zdobyłem się na odwagę, by ten styl wdrożyć do obecnego. Wielu rzeczy musiałem się nauczyć, by miało to sens i brzmiało tak jak chcę. Wszystko jednak przychodzi z czasem i ciekaw jestem jakiej ewolucji obecnego brzmienia doświadczę w przyszłości.

Obecność na wielu składankach, innych wydawnictwach w roli „remixującego”, nie oddawała w pełni przekazu, który Adam starał się zaserwować nam w ciągu 4 ostatnich lat.

Violent ponownie na Bipolar Disorder

Obecność Violenta na Bipolar Disorder nie należy traktować w kategorii debiutu. Pierwsze zetknięcie z mającą swoją siedzibę w Genewie wytwórnią, nasz rodak miał przy okazji EP Sculptor​-​20 Willy’ego Parkera. O jednym z dwóch zremixowanych numerów niemieckiego producenta (drugi autorstwa Concept of Thrilla) było głośno za sprawą Pauli Temple.

Willy Parker – Vehement (Violent Remix)

Brytyjska producentka wraz z końcem ubiegłego roku podsumowała swoją roczną działalność wymieniając Violenta i jego remix utworu Vehement jako jeden z najczęściej granych w 2019 roku.

Violent – Almost Nothing – 7 utworów z 4 remixami

Najnowsze EP Violenta ujrzy światło dzienne 11 listopada. Almost Nothing, w którego skład wchodzi 7 tracków, zawiera 3 utwory główne: Paranoia, Grief i Anxiety oraz 4 remixy. Odpowiedzialnymi za nie będą Ayarcana, Keepsakes, Chlar i The Chronics. 

Violent – Almost Nothing

Almost Nothing można de facto przypisać do danego gatunku. Mówić, że charakter EP jest bezkompromisowy, szorstki, gdzieniegdzie ocierający się o heavymetal. Można. Tylko, po co?

Najlepiej całość podsumował sam Adam, który na zadane pytanie: Jak w jednym zdaniu określiłbyś najnowsze EP?, odpowiedział:

Suma wszystkich strachów.

Zdjęcie główne: Violent – Fot. Helena MajewskaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →