Venter – emocjonalna elektronika z Wrocławia WYWIAD

News

Venter to nowy projekt dwóch muzyków - Tomasza Bednarczyka i Tomasz Mreńcy, w którym usłyszymy wiele inspiracji muzyką ambient, techno, drony czy house. Z przyjemnością polecamy Wam odsłuch pierwszego utworu duetu!

Od Venter dostajemy dużą różnorodność. Fuzja dźwięków analogowych i cyfrowych, sampling, nagrywanie własnych wokali, klasyczne brzmienie skrzypiec w awangardowych kompozycjach, repetycja czy hałas tworzą wyjątkowy klimat, dzięki któremu słuchacz może wybrać się w emocjonalną podróż. Fani Tycho, Vermont czy Apparata (zwłaszcza epki Fractales) znajdą w tej muzyce dużo dla siebie.

Posłuchaj Venter – City Of Spring w Muno.FM (player po prawej stronie)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MUNO.FM

Zainteresowani brzmieniem, które prezentują na pierwszym singlu postanowiliśmy porozmawiać z twórcami projektu: Tomaszem Bednarczykiem i Tomaszem Mreńcą.

WYWIAD: VENTER (Wrocław)

Móglibyście opowiedzieć kilka słów o projekcie i o planach?

Venter jest wypadkową naszych wspólnych poszukiwań w muzyce. Nigdy nie zakładaliśmy w jaką stronę mogłoby to pójść oraz nie określamy gatunku, w którym chcielibyśmy się poruszać. Jesteśmy na samym początku, jednak nasze plany/cele są bardzo skonkretyzowane. Skończenie materiału, wydawnictwo oraz pierwsze koncerty to plan na teraz. Pracujemy również nad naszym pierwszym remiksem, klipem oraz muzyką do spektaklu. W najbliższym czasie będzie się dużo działo.

Skąd pomysł na takie dźwięki?

Improwizacja, eksperyment z dźwiękiem oraz eklektyzm to główne narzędzia podczas naszej pracy.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Z otoczenia, z siebie nawzajem, z nowo poznanych ludzi, z nowych przesłuchanych płyt, obejrzanych filmów czy przeczytanych książek.

Czy wzorujecie się na konkretnych artystach?

Każdy z nas słucha zupełnie różnych rzeczy, aczkolwiek spotykają się one w jednym punkcie, którym jest Venter. Ostatnio jesteśmy zachwyceni nowymi albumami Bena Frosta oraz Vermont. Nieszablonowe podejście w procesie twórczym jest tym co nas mocno nakręca.

Jakie plany na granie live?

W zeszłą niedzielę przedstawiliśmy bardzo krótki zarys naszego live podczas audycji w Radio Luz. Projekt cały czas ewoluuje, również w przypadku grania na żywo. Po zakończeniu materiału skupimy się na prezentowaniu go podczas koncertów. Pierwsze odbędą się już na jesień!

Dzięki za rozmowę.

Rozmawiał: Alex Kubaczewski

foto: Mateusz BralPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →