Detrimentalist

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/06/09
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Tym razem wyprowadzam was na manowce z nadzieją, że dacie się namówić na partyjkę rosyjskiej ruletki w towarzystwie nieśmiałego gentlemana, który w cywilu zwie się Aaron Funk, a od czasu do czasu przepoczwarza się w soniczne monstrum znane jako Venetian Snares.

Zanim dobierzemy się do jego najnowszego LP – pozwolę sobie zarekomendować live PA Venetian Snares jako jedną z najbardziej nieprzewidywalnych i niezwykłych zarazem rzeczy jakie prawdopodobnie w życiu widziałem. Nieobecny, cichy, nieśmiały wręcz Aaron, w trakcie występu staje się czymś więcej niż artystą, całkowicie oddaje się muzyce, jest bardziej tworzywem niż twórcą, angażuje się do tego stopnia, że wydaje się być instrumentem. Jeżeli pojawi się gdzieś w waszej okolicy – nie zmarnujcie takiej okazji!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ad rem – Planet Mu nie po raz pierwszy publikuje autorski album szalonego Kanadyjczyka. Co Venetian Snares proponuje na lato 2008?

„Detrimentalist” to karkołomna gonitwa dźwięków, która w swoim szaleństwie wykracza poza ramy tradycyjnego szufladkowania.

Nie po raz pierwszy Aaron Funk atakuje nas falą breaków, breakcore, drum’n’bassu, noisu, włączając w to klasyczne raggowe wokalizy, strzępy nawijek MC, acid, electro, hip-hop, i diabli wiedzą co jeszcze. A to tylko czubek tej muzycznej góry lodowej – odkrywanie tego co znajduje się „pod” pozostawiam waszej wrażliwości.

„Detrimentalist” jest kolejną „organiczną” płytą w dorobku Venetian Snares – chociaż nie brakuje tu acidowo-hardkorowych rytmów i brzmień. Echo dawnego, bardziej agresywnego i radykalnego Aarona pobrzmiewa w „Fleshforward” czy finiszującym w obłąkanym tempie „Circle Pit”, ale wśród dziesięciu utworów znajduje się też miejsce i czas na oddech i bardziej konwencjonalną muzykę. Album zamyka prawie dziesięciominutowy, wielowątkowy „Miss Balaton” – moim zdaniem wymarzone Le Grande Finale, samo w sobie godne najwyższego uznania.

Na pytanie jaką muzykę tworzy Aaron Funk każdy musi sobie odpowiedzieć sam. To może być IDM, headz, glitch, drill’n’bass, experimental, hardcore – nazwy nie mają tu większego znaczenia. Ważniejsza jest umiejętność otwarcia się na ten nie zawsze łatwy konglomerat dźwięków i rytmów, a kiedy już uda się wam pokonać barierę przyzwyczajeń i stereotypowego myślenia– mam nadzieję, że Venetian Snares poprowadzi was w zupełnie nowe rejony muzyki elektronicznej.

Jeżeli o mnie chodzi, to „Detrimentalist” uważam za album ciekawy, ale typowy stylistycznie dla Venetian Snares, solidny średniak.

Venetian Snares – Detrimentalist [Planet Mu, 2008]
Tracklista:

01. Gentleman [4:33]
02. Koonut-Kaliffee [4:54]
03. Sajtban [4:05]
04. Kyokushin [4:42]
05. Eurocore MVP [4:26]
06. Poo Yourself Jason [4:35]
07. Circle Pit [4:33]
08. Flashforward [6:28]
09. Bebikukorica Nigiri [3:36]
10. Miss Balaton [9:38]

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →