Nowy projekt członków Depeche Mode

Zapowiedzi

Współzałożyciele legendarnej formacji Depeche Mode - Vince Clarke oraz Martin L. Gore, postanowili połączyć swe siły w studiu nagraniowym jako VCMG i nagrać album dla wytwórni Mute!

VCMG to owoc współpracy długoletnich przyjaciół, pionierów w muzyce elektronicznej, członków legendarnej grupy Depeche Mode Vince’a Clarke’a i Martina L. Gore’a. Panowie ogłosili właśnie, że planują wydać album dla wytwórni Mute. Pomysł na stworzenie wspólnego projektu powstał w maju tego roku, kiedy to artyści spotkali się na Mute Festival w Londynie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Zacząłem słuchać coraz więcej minimalu i bardzo zaintrygowały mnie te wszystkie dźwięki. Zdałem sobie sprawę, że potrzebuję współpracownika. Przyszło mi do głowy, żeby odezwać się w tej sprawie do Martina.”mówi Vince Clarke

„Niespodziewanie dostałem wiadomość od Vince’a, który zapytał czy nie jestem zainteresowany współpracą z nim i stworzeniem techno albumu. To było chyba rok temu. Dodał, żeby podejśc do tego bez jakiejkolwiek presji i terminów, więc się zgodziłem.” dodaje Martin L. Gore

Ciekawy jest proces powstawania materiału na album. Vince Clarke i Martin L. Gore nie spotkali się ani razu w studiu nagraniowym, aby przeduskutować projekt, wszystko odbywało się za pośrednictwem poczty elektronicznej i wymianą plików muzycznych.

Album „Ssss” trafi do sprzedaży w marcu 2012 roku. Płytę poprzedzać będzie EP’ka „Spock”, na której oprócz oryginalnej wersji utworu znajdziemy remixy od takich gwiazd jak: Edit Select, Regis, DVS1 czy też XOQ. Czekamy na premierę z niecierpliwością!

VCMG – SPOCK

Data wydania: 30.11.2011

Tracklista:

01. Spock – Album version
02. Spock – Edit Select Remix
03. Spock – Regis Remix
04. Spock – DVS1 Voyage Home Remix
05. Spock – XOQ Remix

VCMG – SSSS

Data wydania: 12.03.2012

Tracklista:

01. Lowly
02. Zaat
03. Spock
04. Windup Robot
05. Bendy Bass
06. Single Blip
07. Skip This Track
08. Aftermaths
09. Recycle
10. Flux


VCMG – Spock (Edit Select Remix) [Electronic Beats Exclusive] by Mute UK

VCMG – Spock (Regis Remix) [FACT Exclusive] by Mute UK

VCMG – Spock [Quietus Exclusive] by Mute UK

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →