Vatican Shadow zapowiada nowy album

News

Gigant współczesnego noise'u, Vatican Shadow nie zwalnia tempa. Dominick Fernow, bo tak naprawdę nazywa się artysta, już wkrótce wyda swój kolejny album Persian Pillars of the Gasoline Era.

Vatican Shadow – geniusz tkwi w chaosie

Jest obecny na scenie elektronicznej już od ponad dwudziestu lat. Pierwszą płytę, A Simple Mark, wydał we własnej wytwórni Hospital Productions w 1998 roku. Od tej pory konsekwentnie wędruje na szczyt bezkompromisowego, brutalnego i upstrzonego industrialnymi odniesieniami techno. Vatican Shadow, bo to o nim mowa, nie daje sobie nawet chwili wytchnienia. Producent ma już na koncie kilkadziesiąt albumów. Większość z nich wydaje pod swoim własnym pseudonimem, ale dla urozmaicenia ma jeszcze kilka innych aliasów: Prurient, Rainforest Spiritual Enslavement, Christian Cosmos oraz Exploring Jezebel. Jego twórczość to znakomita propozycja dla tych, którzy nie szukają na klubowych parkietach niezobowiązującego odpoczynku, a transgresywnych, przekraczających granice gatunkowe eksperymentów. Noise’owe, potężne ściany dźwięku, organiczny rytm bębnów, zestawiony z ambientem i szeroko rozumiany niepokój – tak najłatwiej scharakteryzować styl Amerykanina.

Vatican Shadow – Cairo Is A Haunted City 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Vatican Shadow – kolejna płyta w drodze

Bieżący rok artysta również rozpoczął pracowicie. Fernowowi udało się już wydać mroczny, skąpany w tajemnicy split wraz z Salford Electronics. Choć od premiery tamtego wydawnictwa minął niewiele ponad miesiąc, na horyzoncie miga kolejna propozycja od jego autora. Persian Pillars Of The Gasoline Era ukaże się w metalowo-hardcore’owej wytwórni 20 Buck Spin już 18 września. Jak donosi portal Resident Advisor, płyta ma nawiązywać do niedostatecznie udokumentowanego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w irański zamach stanu w 1953 roku. Według producenta postawa ta stanowiła fundament przemocy, która eskalowała później na wojnie w Zatoce Perskiej i zdusiła światową gospodarkę. To nie pierwszy raz, gdy Vatican Shadow uzupełnia swoją twórczość o polityczno-społeczny kontekst. Przykładem jego, nieoczywistego w świecie elektroniki, podejścia do aktywizmu jest choćby głośny album Kneel Before Religious Icons z 2011 roku.

W sieci pojawił się pierwszy, minutowy zwiastun premierowego wydawnictwa. Możecie zapoznać się z nim poniżej.

Vatican Shadow – Persian Pillars Of The Gasoline Era [trailer]

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →