Poznaj nową winylową wytwórnię z Polski

News

Unknown Timeline to nowa wytwórnia płytowa, która pojawiła się na polskim rynku w tym roku. Sprawdź jej pierwsze, niezwykle hipnotyczne wydawnictwo.

Nieznana linia czasu, czyli dosłowne tłumaczenie nazwy wytwórni, ma swoje korzenie w latach 90’ ubiegłego stulecia. To właśnie w 1999 roku zrodził się pomysł na stworzenie labelu, który szerzyłby z pasją muzykę elektroniczną. Marzenia dojrzewają, nieraz potrzebują więcej czasu, aby się urzeczywistnić, odchodzą na drugi plan do „świata planów na przyszłość”, do wypełnionej marzeniem, nieznanej linii czasowej… ale  nigdy nie znikają. Tym sposobem myśl o „kiedyś w przyszłości” materializuje się i w końcu pojawia się pierwszy czarny krążek.

W kwietniu tego roku światło dzienne ujrzy pierwsza płyta, na której swoją wizję muzyki techno przedstawiła siódemka przedstawicieli polskiej sceny muzyki elektronicznej.
Są wśród nich Błażej Malinowski i Michał Wolski, którzy pracują nieustannie nad nowymi produkcjami, promują polską scenę za granicą czy są odpowiedzialni za wartościowe audycje radiowe, ISNT, polska dj-ka i promotorka, która od niedawna z powodzeniem tworzy produkcje z zakresu hipnotycznego techno oraz dopiero nabierający rozpędu projekt OBKT, który jest owocem współpracy dwojga producentów – Mileny Kriegs i Eastern Renaissance’a.
Wraz z nimi na kompilacji pojawiają się mniej znani producenci, którzy dopełniają i podkreślają charakter wydania. Nternal Bserver (czyt. Internal Observer), który skupia się na graniu urozmaiconych dźwiękowo i cięższych liveact’ów i TRNAH, producentka ze sporym bagażem kooperacji muzycznych, która swoim uroczym utworem wyraża to, że płyta techno zawierająca mocniejsze i hipnotycznie brzmienie może też być dopełniona nostalgią i wyjątkowo urzekającym smutkiem.
Label ma w planach kolejne wydania. Idea wspierania zarówno mniej znanych twórców jak i ich bardziej doświadczonych kolegów zostanie zachowana. Plany wydawnicze dopiero się kształtują w raczkującej jeszcze wytwórni, jednakże duże wsparcie, jakie towarzyszy zarówno labelowi jak i jego anonimowemu twórcy, przybliżają terminy kolejnych decyzji.


Various Artists – Observations Longways The Time [Unknown Timeline]
Data wydania: kwiecień 2017
Tracklista:
Strona A:
Blazej Malinowski – Confinement
ISNT – Ten Towers
OBKT (Eastern Renaissance & Milena Kriegs) – Item Zero
Strona B:
Michał Wolski – The Wind The Flag
Nternal Bserver – Legal Fiction
TRNAH – Thend

Źródło: materiały prasowe

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →