V/A – Exotic Universe 8

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/09/26
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Co jakiś czas na leszczyńskim Exotic Refreshment pojawiają się EP-ki z serii ’Exotic Universe’, na których prezentowane są utwory od dość uznanych, zagranicznych artystów. Nie inaczej jest z ósmą częścią serii, której bohaterami są Phillip Arruda, Huxley oraz Patryk Molinari.
Phillip Arruda znany m.in. z wydawnictw dla Roots And Wings przygotował tech-house’owy numer oparty o głęboki groove i masywny bassline. Pomimo nieskomplikowanej budowy i braku budowania napięcia, ’1,2,3’ wypada całkiem pozytywnie, choć wciąż nie wychodzi poza ramy przeciętności.
Huxley, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba, serwuje delikatny i prosty deep. Mam wrażenie, że artysta przesadził z uproszczeniami, gdyż w efekcie otrzymaliśmy jeden ze słabszych utworów w jego karierze. ’Be There’ po prostu nuży, a przecież Huxley wielokrotnie udowadniał, że ma głowę pełną ciekawych pomysłów, które z powodzeniem przekłada na dźwięk.
What I Want’ Patryka Molinari w żaden sposób nie zaskakuje – ani pozytywnie, ani negatywnie. Typowy tech-house’owy średniak, który spełni swoją rolę na parkiecie, jednak z powodu wtórności i monotonni nie zapadnie w pamięć i szybko utonie w morzu podobnych produkcji.
’Exotic Universe 8′ to produkt bardzo przeciętny, w którym na próżno szukać interesujących brzmień czy nowatorskich rozwiązań. Od wielu miesięcy Exotic Refreshment stoi w miejscu, choć muzyka klubowa stale ewoluuje. Oczywiście na rynku jest wiele wytwórni, które nie zwracają uwagi na aktualne muzyczne trendy, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym, jednak Exotic zatrzymał się chyba w niewłaściwym miejscu…


VA – Exotic Universe 8 // Exotic Refreshment @ Beatport by Exotic Refreshment

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Phillip Arruda – 1,2,3

02. Huxley – Be There

03. Patryk Molinari – What I Want

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →