V/A – Deep Throat Compilation Vol One

2 862
Recenzje
V/A – Deep Throat Compilation Vol One

Info

Data wydania:
2012/06/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Nowa EP-ka poznańskiego (choć obecnie bardziej już berlińskiego) Tanztone Records to zbiór pięciu utworów od pięciu artystów, którzy mieli okazję już z labelem współpracować, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają z nim przygodę. Tanztone w ostatnim czasie nie raczył nas regularnymi wydaniami, więc z założenia ‚Deep Throat Compilation Volume One‚ powinna być dopracowana do perfekcji. Jak jest w rzeczywistości?
Wszyscy występujący tu artyści szukali inspiracji w przeszłości, co doskonale słychać w każdym z utworów. W efekcie mamy powrót do korzeni house jak i wkomponowanie się w panującą modę na vintage w jednym. Trudno doszukać się tu nowatorskich rozwiązań, ale też żaden z numerów nie razi schematycznością.
Najmocniejsze punkty ‚Deep Throat’ to zgrabnie skrojona produkcja szefa wytwórni – Lcaise’a, zatytułowana ‚What Can You Hear‚ oraz dość agresywny, inspirowany nieco muzyką Steve Buga numer ‚City Lights‚ od Venzio. Reszta niewiele im ustępuje, więc zapewne nie każdy zgodzi się z moim zdaniem i wybierze własnych faworytów.
Jeśli chodzi o słabe strony wydawnictwa, to nie popisało się tutaj studio odpowiadające za mastering całości. Dziwnie zrealizowana przestrzeń i przesadna separacja kanałów może nieco drażnić słuchacza i wymaga przyzwyczajenia się do takiego odbioru muzyki.


[TT053] V.A. Deep Throat – Compilation Volume One [low quality snippets] by Tanztone Records

Tracklista

01. Lcaise – What Can You Hear

02. Black Smoke – Alone in The World

03. Andrea Martello – Sunny Day Every Day

04. Ebanist – Wonder Why

05. Venzio City – Lights