Balance Presents Electric 03 mixed by Ben Korbel

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/06/11
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Właśnie mijają trzy lata od premiery pierwszej kompilacji z serii Balance Electric miksowanej przez Gavina Keitela, więc pewnie nieprzypadkowo premiera trzeciej odsłony tej serii wypada właśnie teraz.

Nie muszę chyba wspominać o tym, że goście z Antypodów z labelu EQ/Stomp nieustannie mnie zaskakują wyciągając nie wiadomo skąd artystów, o których słyszeli prawdopodobnie tylko bywalcy imprez w Sydney i okolicach, co nie zmienia faktu, że z ogromną przyjemnością słucha się miksu spreparowanego przez tajemniczego Bena Korbela na okoliczność Balance Electric 03.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Już na wstępie umówmy się, że Electric w nazwie nie oznacza, że mamy do czynienia z kolejną obleśną miksturą na bazie Guetty, Wolfa i tym podobnych (chyba tylko ktoś zupełnie nieobeznany z wydawnictwami Balance mógłby tak pomyśleć).

Wśród autorów 18 tracków znajdujących się na Electric 03 znajdziemy za to zacne nazwy i nazwiska – Cassy, Swayzak, Luciano, Villalobos, O’Brien czy Pikaya. Nie ukrywam, że już sama tracklista kompilacji wygląda szalenie zachęcająco i trudno w niej znaleźć słabe punkty. Wykon artystyczny również nie budzi moich zastrzeżeń.

Ben Korbel
nie należy do światowej czołówki, ba – nie należy nawet do grona najpopularniejszych DJ’ów w ojczystej Australii. Od ponad dekady grywa w rozmaitych miejscówkach w Sydney, i jak sam twierdzi – daje mu to wystarczającą satysfakcję. Być może dlatego jego autorski miks na Electric 03 jest tak bezpretensjonalny, szczery i miły dla ucha.

Korbel nie próbuje nam niczego udowadniać, nie sili się na DJ’ską ekwilibrystykę, w klasycznym i zdecydowanie akceptowalnym stylu łączy ze sobą melodie i rytmy. Słuchając takich miksów człowiek nabiera ochoty na coś więcej niż tylko kiwanie palcem w bucie.

Bez zbędnej filozofii – inwestując w Balance Presents Electric 03 otrzymacie produkt wysokiej klasy, który bez wątpienia uprzyjemni wam niejeden bifor, after, podróż czy inne dowolnie wybrane okoliczności. Dobra płyta i tyle…

Balance Presents Electric_03 mixed by Ben Korbel [EQ/Stomp, 2008]
Tracklista:

01. Luciano – 01 Back To Front
02. Ronin – 02 Monk-Sea
03. Grey – 03 Noodle
04. Cassy – 04 Somelightuntothenight
05. Swayzak – 05 Smile & Receive (Cassy Beatmix)
06. Pikaya – 06 Winterdub
07. Horror Inc – 07 The Sentinel (The Dim’boo’rama Mix)
08. Studiogemeinschaft – 08 Want 2 Shake With U
09. Guillaume & the Coutu Dumonts – 09 Sous L’Arbre
10. Julien Parise – 10 A5B (Mirko Remix)
11. Stryke – 11 Fallen
12. Dan Curtin – 12 Echozeichen (Somone Else Remix)
13. Der Dritte Raum – 13 Luna Llena
14. Matt O’Brien – 14 Serotone (Version)
15. Freaks – 15 Discorobot (Rob’s No Ears Dub)
16. Ricardo Villalobos – 16 Heike (Ricardo’s Mood Mix)
17. LFO vs Fuse – 17 Loop
18. Horror Inc – 18 The Vanishing

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →