Up To Date Festival wraca do korzeni kultury klubowej

News

Pokój, Miłość, Wspólnota i Szacunek - białostocki festiwal przypomina wokół czego kultura klubowa była budowana.

Scena muzyki elektronicznej wydaje się być idealnie skrojona pod konsumpcję muzyki w stylu, z jakim coraz częściej mamy do czynienia podczas ogromnych muzycznych przedsięwzięć. Zainteresowanie muzyką elektroniczną nieustannie rośnie i coraz więcej odbiorców znajduje w niej coś dla siebie, zaś jedno z najważniejszych jej pojęć – „RAVE” – przenika do języka uczestników imprez i wydarzeń muzycznych… nierzadko stając się synonimem wielu węższych pojęć i uboższych zjawisk.
Up To Date Festival nieprzerwanie od blisko dekady w naturalny sposób buduje zainteresowanie muzyką i kulturą w sposób daleki od oficjalnie przyjętego nurtu uważając, że kultura jest czymś więcej, niż tylko nośnikiem zabawy przy określonej muzyce.
Mierząc się z nieustannie rosnącym zainteresowaniem sceną muzyki elektronicznej, któremu towarzyszy schodzenie na dalszy plan jej ważnych aspektów, Up To Date Festival pragnie przypomnieć to, wokół czego nasza kultura muzyczna była budowana.
PLUR – Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Wspólnota i Szacunek) – to cztery proste wartości, na fundamentach których wyrosła nasza społeczność. To spuścizna, o której przy natłoku kolejnych muzycznych imprez rzadko kiedy się jeszcze pamięta – imprez, podczas których trudno odczuć esencję tego niezwykłego zjawiska, zaś samo słuchanie i przeżywanie muzyki schodzi na dalszy plan.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Tęsknota za tym, wokół czego zbierano się w latach 90. minionego stulecia, doprowadziła nas do miejsca, w którym przestajemy obrażać się na rzeczywistość i zmierzamy w kierunku, który uważamy za istotny i wartościowy. Nie narzekamy na stan rzeczy, lecz działamy. Tworzymy coś, co wypełni zarówno miejscówki, jak i serca. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy jedyny w swoim rodzaju sound system, który, naszym zdaniem, da nam wszystkim możliwość powrotu do idei, które kiedyś nas porwały” – przekonuje Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festival.

Pozdro Techno Sound System – bo tak brzmi pełna nazwa przedsięwzięcia, to główny składnik nowej sceny, która po raz pierwszy pojawi się w festiwalowej przestrzeni. Scena Pozdro Techno to wyraz konsekwentnego przełamywania stereotypów towarzyszących muzyce techno. Zwracamy się w kierunku twórców poszukujących, odważnych i nieraz stających okoniem wobec otaczającej nas „brzmieniowej masy”. Twórcy techno, electro itp., którzy występują na scenie PT, to światowa pierwsza liga. Wielu nazwisk zaproszonych artystów nie znajdziemy jednak na afiszach – i to jest jeden z papierków lakmusowych wskazujących ich wizjonerstwo. To nie zawsze sztuka łatwa, ale zawsze najwyższych lotów.

Na scenie Pozdro Techno rozbrzmi serce tegorocznej aktywności festiwalu Up To Date, czyli Pozdro Techno Sound System. Ta autorska realizacja ekipy UTDF powstała nie tylko z miłości do pięknego, głębokiego i precyzyjnego brzmienia, ale również jako hołd wobec korzeni, z których wypływa nasza muzyczna i kulturalna aktywność. Ich rdzeniem jest zaś idea PLUR, czyli Peace, Love, Unity, Respect.

Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →