Up To Date 2020 ogłasza. Bez business techno, za to z nową sceną

News
Up To Date 2020

Jeden z najbardziej lubianych festiwali w Polsce, a mianowicie Up To Date 2020, podzielił się pierwszymi ogłoszeniami line-upu tegorocznej edycji. Kogo zobaczymy w Białymstoku?

Up To Date 2020. Festiwal, który trudno nie lubić

Festiwal Up To Date zbudował swoją renomę nie tylko za sprawą świetnej organizacji i solidnych line-upów. Nieszablonowy wybór zapraszanych artystów, żadnego ślepego podążania za utartymi schematami, a przede wszystkim poczucie pewnej społecznej misji. Te cechy wyróżniają białostocki festiwal spośród szeregu innych, organizowanych w Polsce imprez. Nawet jeśli kogoś nie przekonuje gatunkowa stylistyka, to trudno nie lubić Up To Date za to, w jaki sposób podchodzą do budowania własnego charakteru imprezy.

Ubiegłoroczna edycja spotkała się z niemal wyłącznie pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. Sami organizatorzy nie omieszkali przyznać się, że im samym impreza sprawiła wiele radości. W poście na Facebooku czytamy:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zbieraliśmy siły po X edycji, która kosztowała nas co nie miara pracy i która przyniosła tyle radości i poczucia spełnienia, że nie przewidzieliśmy tego nawet w najśmielszych snach. Jeszcze raz – wielkie dzięki za to wszystko, co wspólnie przeżyliśmy.

Up To Date 2020. Teraźniejszość i plany

Organizatorzy Up To Date 2020 trzymają rękę na pulsie i bacznie obserwują to, co obecnie dzieje się w Polsce. Chodzi oczywiście o epidemię koronawirusa i odwoływanie imprez masowych:

Bacznie obserwujemy rozwój zdarzeń oraz komunikaty, które napływają ze wszystkich stron. Klimat jest przykry i ciężki, ale mamy poczucie, że mimo wszystko, chcemy się z Wami podzielić naszymi planami i artystami, nad których bookingiem pracowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. Dla nas ten festiwal to nie tylko praca – to nasze życie, dlatego wierzymy w to, że uda się przezwyciężyć trudną sytuację, wobec której stoimy, i uda się nam spotkać w pierwszy tydzień września w Białymstoku podczas Up To Date Festival 2020.

Up To Date 2020. Pierwsze ogłoszenie

Pomimo wszelkich przeciwności, włodarze Up To Date nie planują zejść z tonu. W opublikowanym dziś na facebookowym profilu festiwalu wideo, Jędrzej Dondziło, znany lepiej jako Dtekk, podzielił się nie tylko aliasami pierwszych ogłoszonych artystów edycji 2020. W kilku zdaniach przybliżył także zasady przyświecające organizatorom przy budowaniu kształtu tegorocznej imprezy. Nie obyło się bez niespodzianek i nowości.

Dtekk dał do zrozumienia jaki ma stosunek do zjawiska business techno i twórców z nich kojarzonych. Podkreślił, że celem organizatorów Up To Date jest to, by uczestnicy festiwalu bardziej skupili się na muzyce niż na nazwiskach. Te zaś i tak imponujące. Sprawdźcie sami:

Beats Stage by Burn Energy Drink

Mata / Beodes / Pinch b2b DJ Pete

Pozdro Techno Stage

Versalife live / Lake Haze live / Amandra live / ASC

Centralny Salon Ambientu (w Pałacu Branickich w Białymstoku)

Rafael Anton Irisarri live / Kali Malone live

Noc Otwarcia lub Noc Zamknięcia

Jakub Janicki „Intuitive Mathematics”

Łomża Jasne Pełne Stage

Horse Meat Disco

Nowa scena. Disco wkracza na Up To Date 2020

Nowością jest ostatnia z wymienionych scen. Zgodnie ze słowami Dtekka, będzie to scena disco. Można zatem spodziewać się pozytywnej, niczym nieskrępowanej energii i słonecznego brzmienia.

Po raz kolejny Up To Date mocno zwraca uwagę na pozamuzyczny aspekt imprezy:

Nasze myśli wybiegają jednak dalej niż zazwyczaj.

Otacza nas świat, który dostarcza nieskończonych inspiracji i pięknych, budujących zjawisk. Niestety, trawią go jednocześnie zmiany, na które ciężko się godzić i przechodzić obok nich obojętnie. Na niektóre z nich mamy wpływ. Pragniemy, jako Up To Date Festival, ten wpływ wykorzystać, gdyż, naszym zdaniem, współczesne festiwale muzyczne powinny brać większą odpowiedzialność za swoje działania i pełnić rolę daleko wykraczającą poza czysto rozrywkową.

Up To Date Festival będzie jeszcze mocniej odwoływać się do swoich pierwotnych założeń i podkreślać to, skąd się tu wzięliśmy. Mamy wrażenie, że filozofia naszych scen muzycznych wybrzmi wyraźniej niż kiedykolwiek. Cieszymy się, że zawsze byliście tłumnie razem z nami. Tylko i wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu UTDF nieustannie rozwija się i ewoluuje, ale pewne wartości pozostają niezmienne. Peace, Love, Unity, Respect i muzyka w sercu.

Up To Date 2020. Nadchodzi 11. edycja

Festiwal Up To Date 2020 odbędzie się w dniach 3-6 września w Białymstoku. Będzie to 11. edycja imprezy.

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →