Unum, Kala, ION – festiwale w Albanii, na których grają gwiazdy światowej elektroniki

News
Albania Kala Festival

Albania w zawrotnym tempie staje się festiwalowym rajem. Posiada ogromną ilość argumentów, aby za jakiś czas stać się potentatem ogromnych letnich eventów. Sprawdź dlaczego.

Albania festiwalową destynacją 2022 roku

Albania to państwo dynamicznie zmieniające się, kraj rozwoju, kontrastów, trochę tajemniczy, lecz jednocześnie gościnny i otwarty. Ma wiele do zaoferowania odwiedzającym i właśnie ten turystyczny potencjał sprawia, że Albania coraz bardziej nastawia się na międzynarodową turystykę.

Każdego roku Albania gości w swoich progach coraz większą liczbę osób, ale wciąż nie jest to region tak oblegany jak Chorwacja, czy Czarnogóra. Skąd więc pomysł, że państwo to może być strzałem w dziesiątkę przy planowaniu naszych letnich festiwali? Połączenie zapierających dech krajobrazów i niskich cen stały się przyczynkiem dla organizatorów do zainwestowania w festiwale muzyczne. Nie bez kozery wspomina się o Albanii jako o przyszłym gigancie dla branży związanej z muzyką elektroniczną. Jakiś czas temu pisaliśmy o doskonałej ofercie płynącej z Chorwacji, dzisiaj przyglądamy się nieco mniej popularnemu kierunkowi. Poniżej przedstawiamy najlepsze festiwalowe opcje, których możemy doświadczyć w tym pięknym, niedrogim i otwartym miejscu już w nadchodzące lato.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Unum Festival – rominimalowa gratka dla smakoszy

W dniach od 1 do 6 czerwca po raz trzeci odbędzie się housowo-minimalowy raj dla wyznawców tej coraz bardziej popularnej nad Wisłą odmiany tanecznej elektroniki, zwaną inaczej rominimalem. Nie ma lepszej alternatywy tego lata dla rumuńskiego Sunwaves. Festiwal odbędzie się nad albańskim brzegiem Shëngjin. Spokojne widoki albańskiej riwiery stanowią scenerię dla Unum. Nazwa ta w łacinie oznacza jedność i właśnie ta idea przyświeca temu wydarzeniu. Na stronie organizatora można wyczytać, iż:

Przybrzeżna uroczystość łączy muzykę, piękne otoczenie i pozytywne wibracje. Unum Festival charakteryzuje się pięcioma prostymi elementami życia: muzyka, piasek, sosny, morze i góry. Złota plaża Rana e Hedhun to miejsce, w którym festiwal będzie gościł 50 międzynarodowych i lokalnych występów w ciągu 5 dni i 4 nocy.

Line-up: Alban, Hi-Dini, Alex Kostic, Altin Boshnjaku, Anthea, Cesar Merveille, Cezar, Cristi Cons, Digby, DJ Reas, Dona K, Dyed Soundorom, Franco Cinelli, Fumiya Tanaka, Garance, Jay Fase, John Dimas, Jonny 'n’Travis, Laolu, Leke, Liburn, MiniM, Praslea, Raresh, Rhadoo, Ricardo Villalobos, RRRRON, Seth Troxler, DJ Shimza, Shonky, Sonja Moonear, Uran B., Vera, Xhorxho, Hatari, Léon Ruiz, Priku, Pumio Space, Sammy Ferrer, Secret47, tINI, Traumer

ION Festival – giganci house i techno

ION to inny rodzaj wydarzenia muzycznego. Na tym evencie można wyjść poza bramki festiwalowe i cieszyć się „zwykłymi” wakacjami eksplorując przepiękny krajobraz wokół. Wydarzenie odbywa się pomiędzy 7 a 14 września w miejscowości Dhermi. Pojemność festiwalu nie przekracza nigdy 3.000, istotne są tutaj relacje pomiędzy uczestnikami, a te najlepiej nawiązywać w kameralnej atmosferze. Warto dodać, iż festiwal organizowany jest przez giganta w tego typu projektach czyli grupa LWE & Junction 2. Festiwal składa się z 6 potężnych scen, bilety zaś sprzedawane są wyłączie w pakiecie z zakwaterowaniem. Line-up? Obłęd. Wystąpią m.in Marcel Dettmann, Dasha Rush, Nina Kraviz, Ben Ufo, Carl Craig, Dax J, Helena Hauff, Jennifer Cardini czy Roman Flugel.

Kala Festival – rajski festiwal dla melomanów

Kala jest festiwalem butikowym, który również odbywa się w Dhërmi, wspaniałej lokalizacji na plaży na riwierze albańskiej. W ciągu dnia można cieszyć się rajskimi plażami, wycieczkami do dziewiczych okolic, zajęciami wellness, niebiańskim jedzeniem i chilloutową muzyką. Wieczorami nadmorskie lokale oferują imprezy pod gwiazdami z szalonym vibem najróżniejszych styli świata.

Line-up jest jeszcze nieznany, jednak ten festiwal to zdecydowanie alternatywa dla prawdziwych melomanów. Zamiast House i Techno usłyszymy tutaj prędzej Disco, Synth Pop, Funk, Soul czy Jazz. Najważniejsze na Kali jest doświadczanie bogactwa naturalnego i ukrytych skarbów. Na tym festiwalu spodziewać się można szerokiej gamy wysokiej jakości muzyki, błogich dni na plaży, intymnej atmosfery i najlepszego tłumu spragnionych czegoś więcej od muzyki niż pierwiastka tanecznego.

Wiemy, gdzie są najlepszy imprez. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →