Unsound wydaje książkę i podwójny album winylowy dedykowany SOPHIE

News
Fot. Unsound

Unsound ogłosił wydanie swojej pierwszej książki i podwójnego albumu winylowego. „Intermission ma być kapsułą czasu dokumentującą globalny wstrząs, jakim był rok 2020 i specjalną mapą, przy pomocy której można poruszać się po dziwnym świecie, w którym obecnie wszyscy żyjemy”. Data premiery przypada na 5 marca.

Intermission – projekt dedykowany SOPHIE

Jedno z największych marzeń Unsound właśnie się spełniło. Pomimo ciężkiego roku dla całej branży, krakowska inicjatywa może dumnie ogłosić dwuczęściowy projekt Intermission. W jego skład wchodzi książka, w większości składająca się tekstów powstałych specjalnie na okoliczność jej publikacji oraz podwójna płyta winylowa. Składanka dedykowana jest tragicznie zmarłej SOPHIE.

Album Intermission dedykujemy pamięci tragicznie zmarłej SOPHIE – szkockiej, transgenderowej producentce, wokalistce i DJ-ce. SOPHIE zginęła w wypadku 30 stycznia 2021 roku. Była i pozostanie jedną z naszych ulubionych artystek. Na Unsoundzie pojawiła się kilka razy, zarówno w Krakowie, jak i w Nowym Jorku, a każdy jej występ był wspaniałym doświadczeniem. Droga SOPHIE, jesteśmy wdzięczne i wdzięczni, że mogliśmy Cię poznać. Będziemy o Tobie pamiętać

– brzmi oficjalny komunikat Unsound.

Unsound wydaje książkę oraz podwójny winyl poświęcony SOPHIE

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Aktivist

The Intermission Book

Książka dostępna na razie wyłącznie w języku angielskim składa się z 25 tekstów o szerokim przekroju tematów. Od lockdownu, pandemii, ekologii, rasizmu, praw osób LGBTQ+, aż po zdrowie psychiczne, nostalgię, turystykę, tożsamość, czy teorie spiskowe. Swoje eseje, wiersze i wspomnienia przygotowało wiele ważnych dla projektu osobistości: artysta i pisarz S.J. Norman, austriacki filozof i teoretyk polityki Armen Avanessian, eseistka i dziennikarka Agata Pyzik, kuratorka i badaczka dźwięku Kristen Gallerneaux i wiele więcej.

Na publikację Intermission składają się teksty gości Unsoundu, których możecie znać z poprzednich edycji. To również zupełnie nowe postaci, które pozwolą spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Nasi autorzy opowiadają o 2020 roku, poruszając takie tematy, jak tworzenie muzyki i nagrań terenowych w dobie pandemii. Są protesty, intymność oraz solidarność w Internecie, ekologia, zdrowie psychiczne, audio-wirusologia, nostalgia, teorie spiskowe, maski, rozmowy na Zoomie, nasłuch maszynowy, przemieszczanie się w trakcie lockdownu… i wiele innych

– opisuje Unsound.

Unsound Intermission

Facebook/Unsound

The Intermission Album

Spójna i przemyślana całość to z kolei płyta Intermission. Składanka, która zostanie wydana na podwójnym winylu oraz w formie cyfrowej to zbiór materiałów najciekawszych – zdaniem Unsound – współczesnych artystów i artystek. Zarówno tych elektronicznych, jak i eksperymentalnych. Takich, którzy swoją muzyką raz przeniosą słuchacza w świat medytacji i spokoju, innym razem pobudzą, wywołując lekki dreszczyk emocji. Skomponowany w ten sposób album to przede wszystkim szerokie spektrum różnych środowisk, a zaproszeni artyści reprezentują dość zaskakujące połączenia.

Jednym z gości budzących najwięcej entuzjazmu jest chyba JSLOIPNHIE, czyli duet Jlin i SOPHIE. Na albumie nie brakuje również głośnych nazwisk ze świata elektroniki: VTSS i Varg2™ czy Nicolása Jaara. Amerykanin obecny jest na składance w roli kuratora Weavings, 11-minutowego utworu online z udziałem artystów i artystek z całego świata. Całość dopełni wiele fascynujących nagrań terenowych zarejestrowanych w 2020 roku. Na ich czele wysuwają się nagrania z płonących lasów Amazonii (Ben Frost), nowojorskich protestów (DeForrest Brown, Jr. i James Hoff’s) i zapisy z życia w berlińskim mieszkaniu w trakcie lockdownu (Hildur Guðnadóttir i Sam Slater).

Weavings (Part 1), mixed by Nicolás Jaar

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →