Unsound wydaje książkę i podwójny album winylowy dedykowany SOPHIE

News
Fot. Unsound

Unsound ogłosił wydanie swojej pierwszej książki i podwójnego albumu winylowego. „Intermission ma być kapsułą czasu dokumentującą globalny wstrząs, jakim był rok 2020 i specjalną mapą, przy pomocy której można poruszać się po dziwnym świecie, w którym obecnie wszyscy żyjemy”. Data premiery przypada na 5 marca.

Intermission – projekt dedykowany SOPHIE

Jedno z największych marzeń Unsound właśnie się spełniło. Pomimo ciężkiego roku dla całej branży, krakowska inicjatywa może dumnie ogłosić dwuczęściowy projekt Intermission. W jego skład wchodzi książka, w większości składająca się tekstów powstałych specjalnie na okoliczność jej publikacji oraz podwójna płyta winylowa. Składanka dedykowana jest tragicznie zmarłej SOPHIE.

Album Intermission dedykujemy pamięci tragicznie zmarłej SOPHIE – szkockiej, transgenderowej producentce, wokalistce i DJ-ce. SOPHIE zginęła w wypadku 30 stycznia 2021 roku. Była i pozostanie jedną z naszych ulubionych artystek. Na Unsoundzie pojawiła się kilka razy, zarówno w Krakowie, jak i w Nowym Jorku, a każdy jej występ był wspaniałym doświadczeniem. Droga SOPHIE, jesteśmy wdzięczne i wdzięczni, że mogliśmy Cię poznać. Będziemy o Tobie pamiętać

– brzmi oficjalny komunikat Unsound.

Unsound wydaje książkę oraz podwójny winyl poświęcony SOPHIE

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Aktivist

The Intermission Book

Książka dostępna na razie wyłącznie w języku angielskim składa się z 25 tekstów o szerokim przekroju tematów. Od lockdownu, pandemii, ekologii, rasizmu, praw osób LGBTQ+, aż po zdrowie psychiczne, nostalgię, turystykę, tożsamość, czy teorie spiskowe. Swoje eseje, wiersze i wspomnienia przygotowało wiele ważnych dla projektu osobistości: artysta i pisarz S.J. Norman, austriacki filozof i teoretyk polityki Armen Avanessian, eseistka i dziennikarka Agata Pyzik, kuratorka i badaczka dźwięku Kristen Gallerneaux i wiele więcej.

Na publikację Intermission składają się teksty gości Unsoundu, których możecie znać z poprzednich edycji. To również zupełnie nowe postaci, które pozwolą spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Nasi autorzy opowiadają o 2020 roku, poruszając takie tematy, jak tworzenie muzyki i nagrań terenowych w dobie pandemii. Są protesty, intymność oraz solidarność w Internecie, ekologia, zdrowie psychiczne, audio-wirusologia, nostalgia, teorie spiskowe, maski, rozmowy na Zoomie, nasłuch maszynowy, przemieszczanie się w trakcie lockdownu… i wiele innych

– opisuje Unsound.

Unsound Intermission

Facebook/Unsound

The Intermission Album

Spójna i przemyślana całość to z kolei płyta Intermission. Składanka, która zostanie wydana na podwójnym winylu oraz w formie cyfrowej to zbiór materiałów najciekawszych – zdaniem Unsound – współczesnych artystów i artystek. Zarówno tych elektronicznych, jak i eksperymentalnych. Takich, którzy swoją muzyką raz przeniosą słuchacza w świat medytacji i spokoju, innym razem pobudzą, wywołując lekki dreszczyk emocji. Skomponowany w ten sposób album to przede wszystkim szerokie spektrum różnych środowisk, a zaproszeni artyści reprezentują dość zaskakujące połączenia.

Jednym z gości budzących najwięcej entuzjazmu jest chyba JSLOIPNHIE, czyli duet Jlin i SOPHIE. Na albumie nie brakuje również głośnych nazwisk ze świata elektroniki: VTSS i Varg2™ czy Nicolása Jaara. Amerykanin obecny jest na składance w roli kuratora Weavings, 11-minutowego utworu online z udziałem artystów i artystek z całego świata. Całość dopełni wiele fascynujących nagrań terenowych zarejestrowanych w 2020 roku. Na ich czele wysuwają się nagrania z płonących lasów Amazonii (Ben Frost), nowojorskich protestów (DeForrest Brown, Jr. i James Hoff’s) i zapisy z życia w berlińskim mieszkaniu w trakcie lockdownu (Hildur Guðnadóttir i Sam Slater).

Weavings (Part 1), mixed by Nicolás JaarPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →