Unsound prezentuje Ephemera Festival 2020 w Warszawie

Festiwale News
Untitled Holding Horizon

Ephemera Festival to zupełnie świeży projekt, w którym palce maczał krakowski Unsound. Impreza będzie wydarzeniem nietypowym, fuzją zupełnie różnych sztuk. Festiwal odbędzie się 12-13 lipca w kilku miejscach w Warszawie

Ephemera Festival – nowość od wyjadaczy

Organizatorzy krakowskiego Unsoundu tym razem prężnie działają w Warszawie. Ephemera Festival łączy koncerty, wystawy i artystyczne performance’y w jedno wydarzenie. Na imprezie pojawią się Hildur Guðnadóttir, Alex Baczyński-Jenkins, Lyra Pramuk i Antonina Nowacka, a format ich występów zostanie dostosowany do koniecznych obostrzeń.

Wydarzenie będzie mieć miejsce w różnych lokacjach, a do jego organizacji przyczyniło się wiele osób i instytucji związanych z życiem kulturalnym stolicy – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Nowy Teatr, TR Warszawa i Teatr Powszechny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lyra Pramuk zawita na Ephemera Festival

Ephemera Festival jako koncentracja sztuk

Ephemera Festival to początek nowej inicjatywy artystycznej. Zamysłem jest połączenie nie tylko różnych sztuk, ale także ludzi oraz miejsc w stolicy. Start festiwalu w okresie koronawirusa nie jest przypadkowy – lockdown uświadomił ludziom, jak bardzo jesteśmy spragnieni kultury.

Ephemera Festival: Hildur Guðnadóttir i inni, 12 września na Mińskiej 25

Pochodząca z Islandii Hildur Guðnadóttir, kompozytorka, laureatka Oscara, to znana postać na scenie eksperymentalnej. Podczas swojego występu na Ephemera Festival 2020 wspólnie z ChrisemWatsonem oraz Samem Slaterem wykona Chernobyl live – ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez nią samą do głośnego serialu HBO. Do tej pory utwór wybrzmiał jedynie trzykrotnie, z czego swoją premierę miał na ubiegłorocznej edycji Unsound w Krakowie. Część nagrań do projektu, który na Ephemera Festival zostanie zaprezentowany w formie wielokanałowej instalacji dźwiękowej, zrealizowano w litewskiej elektrowni atomowej Ingalina.

Hildur Guðnadóttir wkrótce na Ephemera Festival

Ephemera Festival: Alex Baczyński-Jenkins, 13 wrześna w Nowym Teatrze

Na Ephemera Festival 2020 pojawi się artysta, który w swej performatywności zasłynął z używania polityki gestu w znaczeniu społecznym oraz indywidualnym, by generować afektywne i queerowe skojarzenia. Będzie to pierwszy raz, gdy jego praca Untitled (Holding Horizon) zostanie zaprezentowana w Polsce. Baczyński-Jenkins, korzystając ze step boxu oraz gestów osadzonych w klubach, pokaże pożądanie, dezorientację oraz wspólnotowość.

Untitled Holding Horizon niedługo na Ephemera Festival

Ephemera Festival przedstawia: Antonia Nowacka Martwa Natura i Lyra Pramuk solo act, 13 wrześnie na Placu Zabaw

Zakończenie Ephemera Festival 2020 zbiegnie się z zamknięciem wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Wiek Półcienia i zostanie ono uświetnione dwoma występami. Swoją kompozycję przedstawi Antonina Nowacka, a oprócz tego, uczestników wydarzenia czeka solowy koncert Lyry Pramuk.

Antonina Nowacka razem z Michałem Czachorem oraz Grzegorzem Artmanem wystąpi z Martwą Naturą ze spektaklu Teatru Powszechnego w reżyserii Agnieszki Jakimiak. Artyści pójdą tropem Josepha Beuyse’a za dźwiękami flory w wizji Fungusa Florisa, uczestnika Kongresu Wymierających Gatunków 2020 roku.

Dalej awangardowy folk – solo Amerykanki Lyry Pramuk. W ramach Ephemera Festival artystka da występ, będący syntezą śpiewu, popowej delikatności oraz esencji klubowej. Ponadto, Lyra Pramuk wykona materiał ze swojej ostatniej solowej płyty Fountain.

Bilety na Ephemera Festival 2020 dostępne już wkrótce!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →