Unsound ujawnia szczegóły wydawnictwa „Intermission”

Festiwale News
Unsound 2020

Unsound 2020 odbywać się będzie online od 1 do 11 października. Najważniejszym punktem tegorocznego programu będzie wydawnictwo zatytułowane Intermission, na które składają się specjalnie zamówione eseje oraz premierowe utwory.

Okolicznościowa publikacja od Unsound 2020

Celem publikacji przygotowanej przez Unsound jest sportretowanie czasów, w których koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po całej ziemi, a fale protestów i strajki wybuchają w kolejnych krajach.

Intermission to antrakt, przerwa między dwoma częściami koncertu lub przedstawienia. Coś, co jest jednocześnie „po” i „przed”. Tytuł publikacji dobrze oddaje charakter 2020 roku, pełnego sprzeczności i napięć, kiedy wszystko zostało wstrzymane, ale z drugiej strony, wcale się nie zatrzymało. Roku pełnego zmian, które prowadzą w niewiadomym kierunku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Publikacja ukaże się 16 listopada. Już teraz można zamówić dwupak (czyli książkę w wersji fizycznej oraz kod do pobrania albumu) albo sam album w wersji cyfrowej. Zapraszamy do naszego sklepu . Zachęcamy też do wspierania naszych bieżących działań. Na naszym profilu na Patreonie znajdziecie festiwalowe rarytasy. Można także zarezerwować karnet na Unsound 2021! Na Patreonie znajdziecie również książkę i album Intermission – piszą w informacji prasowej organizatorzy festiwalu

Unsound Festival 2020

Unsoundowa składanka zawiera wyłącznie specjalnie zamówione, premierowe utwory – muzykę i sound art, w tym: nagrania terenowe z nowojorskich protestów, pejzaże z Północnej Anglii, zapis życia w berlińskim mieszkaniu w trakcie lockdownu, a także nagrania z Internetu oraz dialogi urządzeń inteligentnych.

Na albumie znajdą się m.in.: 33EMYBW, Bastarda, Chris Watson, DeForrest Brown Jr., James Hoff, Jana Winderen, Jlin, Lutto Lento, Moor Mother, Geng, Sam, Slater, Hildur Guðnadóttir, Kári Grisey, Slikback, Tim Hecker, Agata Harz, Katarzyna Smoluk oraz VARGTSS (VARG X VTSS). Niebawem ogłoszone zostaną nazwiska pozostałych artystów i artystek.

Rok 2020 przyniósł ze sobą gwałtowne zmiany i sprawił, że postanowiliśmy i postanowiłyśmy więcej z tym nie czekać. Do jej współtworzenia zostały zaproszone autorki i autorzy o różnorodnych zainteresowaniach i metodologiach. Na książkę Intermission składają się teksty gości i gościń Unsoundu, znanych z poprzednich edycji. Znalazły się w niej również nowe głosy, które poszerzą naszą dotychczasową perspektywę. Wszyscy opowiadają o 2020 roku, poruszając takie tematy, jak: tworzenie muzyki i nagrań terenowych w dobie pandemii, protesty, intymność oraz solidarność w Internecie, ekologia, zdrowie psychiczne, audio-wirusologia, nostalgia, teorie spiskowe, maski, rozmowy na Zoomie, nasłuch maszynowy i inne – wyjaśniają organizatorzy

Autorzy i autorki tekstów to: Agata Pyzik, Andy Battaglia, Ayesha Hameed, Dave Tompkins, DeForrest Brown Jr., Ewa Majewska, Gamall Awad, Armen Avanessian w rozmowie z kolektywem Homar, Jace Clayton, Jay Springett, Jennifer Lucy Allan, Joel Stern & James Parker z Liquid Architecture, Kristen Gallernaux, Luke Turner, Moor Mother, Olga Drenda, Philip Sherburne, S.J.Norman, Steve Goodman i Sylwia Chutnik.

Unsound 2020 startuje w październiku w formie on-line

Unsound 2020 odbywać się będzie od 1 do 11 października. Niektórzy z obecnych na składance i w książce artystów oraz artystek wystąpią także online na tegorocznym festiwalu. Zaprezentują projekty specjalnie przygotowane na tę okazję.

Podczas swojego występu DeForrest Brown Jr. i James Hoff przedstawią z perspektywy geograficznej burzliwą historię relacji rasowych w USA, wykorzystując do tego dźwięk, nagrania terenowe, video oraz przejmując komercyjne systemy map dostępnych w sieci. Moor Mother oraz DJ Haram wystąpią jako 700 Bliss. Ich muzyka zostanie wkomponowana w internetowe dzieło polskiego duetu wizualnego Pussykrew, mieszkającego w Nowym Jorku. Kompozycje Jlin zostaną zaś zreinterpretowane na żywo, w formie występu na platformie Zoom, przez duet warszawskich perkusistów: Huberta Zemlera i Miłosza Pękalę. Steve Goodman aka Kode9 rozwinie swój esej z książki Intermission w formie audiowizualnego performansu, a Kristen Gallernaux wyświetli film nakręcony specjalnie na tegoroczną edycję Unsound Festival 2020.

Moor Mother – KBGK

Kode9 Boiler Room Tokyo – DJ Set

Unsound 2020 i MACHINE LITENING

Legendarny realizator nagrań i muzyk Chris Watson zabierze nas w podróż spod starej jabłoni w swoim przydomowym ogródku do królestwa morskich ptaków, żyjących na klifach w hrabstwie Northumberland. Artysta zaprezentuje także techniki, z których korzystał nagrywając utwór Interlocked z albumu Intermission. Joel Stern i James Parker z kolektywu Liquid Architecture nie tylko napiszą esej o nasłuchu maszynowym do książki Intermission, ale także przygotują ważną część tegorocznego programu on-line, zatytułowaną MACHINE LISTENING.

Program dyskusji i warsztatów w ramach Unsoundu 2020 będzie związany z tematami, podjętymi w książce Intermission, a gośćmi będą między innymi zaproszone autorki i autorzy.

Wkrótce pojawi się jeszcze więcej informacji na temat tegorocznych projektów. Spodziewajcie się nowych ogłoszeń dotyczących wydarzeń online oraz programu warsztatów i dyskusji.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →