Unsound Kraków 2019 – ostatnie niespodzianki w line-upie

Eventpromo

Krakowski festiwal Unsound ogłosił ostatnich artystów, dodatkowy koncert Hildur Guðnadóttir i program dziennych wydarzeń.

Unsound Kraków 2019: Solidarity

Krakowski Unsound Festival 2019 odbędzie się już po raz siedemnasty. Tematy, które podejmuje festiwal, odbywający się w terminie 6 – 13 października to: wspólnota, empatia, szacunek wobec innych oraz pozytywne wizje przyszłości. Motywem przewodnim jest „Solidarity”. Festiwal nie przestaje zaskakiwać – poznaliśmy kolejnych artystów, którzy dołączyli do line-upu festiwalu w Krakowie.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Program Hotelu Forum jest całkiem obfity, ale nie bylibyśmy Unsoundem, gdybyśmy nie przygotowali jeszcze kilku niespodzianek.

Te niespodzianki to: Forest Swords, Low Jack, Dj Rosa Pistola, Dj Plead, Tsvi, GooooosE, John Object, Muka, Abu Zeinah, Beniovska, Baby Meelo, Dj Smakowita Pajda, Libront, Erwan Keravec.

„Klub 89 ponownie zmieni się w The Secret Lodge” – do poprzednio ogłoszonych artystów dołączyli: Mirt, Polonka, Wojtek Kurek, a saksofoniści Tomasz Gadecki i Paulina Owczarek dołączą do brytyjskiego zespołu jazzowo-noise’owego Sly & The Family Drone.

Na Unsoundzie 2019 nie mogłoby zabraknąć również niedzielnych imprez otwarcia i zamknięcia! Wstęp na oba wydarzenia jest wolny! Swoje oryginalne brzmienie zaprezentuje Schacke, Ypy live, Nastya Muravyova, Facheroia, Semprey, Seltron400

W środku tygodnia odbędzie się również impreza współorganizowana z Room 4 Resistance z Berlina i Club Chai z Oakland. Do jej składu dołączają Object Blue, Avtomat oraz RRRKRTA. W małym pokoju zagra również Natalie Schchepanskye Erotic Pleasure, Satin De Compostela. Philip Sherburne zagra ambientowego seta w Kopalni Soli w Wieliczce, a dodatkowy koncert wykona Hildur Guðnadóttir.

Unsound 2019 – program dzienny

Unsound to także dyskusje, warsztaty, wystawy i pokazy filmowe. Sprawdźcie poniżej wybrane wydarzenia.

Artysta RICHARD MOSSE i STEFANOS LEVIDIS z interdyscyplinarnej grupy badawczej Forensics Architecture będą rozmawiać na temat granic, władzy i sztuki. Dyskusja towarzyszyć będzie ogłoszonej już wcześniej instalacji Incoming Mosse’a.

Część z dyskusji skupiona będzie na sytuacji w Polsce. Swoją historię opowie Henryka Krzywonos-Strycharska, legendarna działaczka Solidarności. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej. Filozofka i aktywistka Ewa Majewska sięgnie po repertuar feministycznych teorii i praktyk, które mogą pomóc nam odnaleźć się w dzisiejszych czasach. Czasach, kiedy wydaje się nam, że stoimy u progu katastrofy.

Komentatorka kultury, Ayishat Akanbi, wypowie się na temat wojen ideologicznych i kulturowych w mediach społecznościowych. Emma Warren opowie natomiast o dokumentowaniu przestrzeni, które są dla nas ważne, przy okazji premiery swojej książki Make Some Space.

Magazyn Resident Advisor będzie gospodarzem dwóch dyskusji na festiwalu. Jednej, poświęconej scenie klubowej i środowisku LGBT+ w Polsce oraz drugiej o etycznych zagadnieniach clubbingu.

Pełne ogłoszenie i więcej informacji o dziennym programie Unsound 2019 możecie znaleźć TUTAJ.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →