Unsound Festival zdobywa Nowy Jork

News

Wielkimi krokami zbliża się Unsound Festival New York, podczas którego odbędzie się szereg koncertów, paneli dyskusyjnych i warsztatów oraz projekcji filmów. Przedstawiamy Wam pełen program tego wydarzenia.

Na początku lutego 2010 roku ruszy nowojorska odsłona festiwalu Unsound. Ten ekscytujący projekt jest współprezentowany przez Unsound, Fundację Tone, Instytut Kulury Polskiej w Nowym Jorku i Goethe-Institut New York w kooperacji z wieloma lokalnymi partnerami.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Podczas trwającego od 4 do 14 lutego 2010 roku festiwalu odbędzie się szereg koncertów, paneli dyskusyjnych i warsztatów oraz projekcji filmów. Lista zaproszonych artystów jest bardzo długa, a są wśród nich m.in.: 2562, Barbara Preisinger, Carl Craig, Patrick Russell, Petre Inspirescu, Pole, Spinoza, Tim Hacker, Vladislav Delay, oraz kilku czołowych polskich muzyków – Marcin Czubala, Jacek Sienkiewicz, Kwartludium.

 

 

Naszą najwiekszą uwagę przyciągnęła seria projekcji niemych filmów Andy Warhola, do których na żywo muzykę tworzyć będą pionierzy współczesnej muzyki elektronicznej. Podczas nowojorskiej odsłony Unsoundu artyści ci na żywo ilustrować będą nieme dzieła Warhola, posługując się syntezatorami modularnymi i najróżniejszej maści instrumentami analogowymi. I tak oto Carl Craig wystąpi podczas projekcji filmu „Blowjob”, a duet nsi. zaprezentuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Kiss”.

 

Poniżej znajdziecie pełen program Unsound Festival New York:

 

 

04.02, Czwartek

Unsound Opening

Wieczór nowatorskich, ponadgranicznych przedsięwzięć rozpocznie fiński artysta audio Vladislav Delay. Improwizowanemu występowi towarzyszyły będą wizualizacje berlińczyka Lillevana. Sebastian Meissner + Kwartldium = Solid State Transmitters zaprezentują fuzję elektronicznych brzmień Meissnera i awangardowych dźwięków Kwartludium w reinterpretacjach utworów wydanych w punkowej wytwórni SST Records.

 

20:30 Lillevan & Vladislav Delay
21:15 Sebastian Meissner + Kwartludium = Solid State Transmitters

 

Bilety: free

 

05.02, Piątek

Lincoln Center for the Performing Arts: Walter Reade Theater – start 19:00

Ikona sceny Detroit – Carl Craig oraz berliński duet nsi. to pionierzy współczesnej muzyki elektronicznej. Podczas nowojorskiej odsłony Unsoundu artyści ci na żywo ilustrować będą nieme dzieła Warhola, posługując się syntezatorami modularnymi i najróżniejszej maści instrumentami analogowymi. Craig wystąpi podczas projekcji filmu „Blowjob”; duet nsi. zaprezentuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Kiss”.

 

19:00 nsi.
19:45 Carl Craig

 

Bilety: $25

 

Bunker Edition 1 – start 22:30

Uznane nazwiska i nieodkryte talenty – pierwsza z imprez The Bunker w ramach Unsound prezentuje innowacyjnych twórców z Europy i USA. Jacek Sienkiewicz i Marcin Czubala reprezentujący sekcję Eastern Promise, łączą siły z przedstawicielami sceny europejskiej – Tobiasem z Berlina, Kadebostanem z Genewy i z Newworldaquarium z Hagi.Dołączą do nich jeszcze lokalne talenty sceny nowojorskiej.

 

Line up:

Patrick Russell
Tobias.
Derek Plaslaiko
Spinoza
Legowelt
Marcin Czubala
Jacek Sienkiewicz
Luke Hess
Kadebostan

 

Bilety: $25/$30

 

06.02, Sobota

Le Poisson Rouge – start – 12:00

Ośmiogodzinna ilustracja muzyczna warholowskiego „Empire” powstała na zlecenie festiwalu Unsound i Goethe-Institut NY jako część „Warhol Series”. Stworzona przez kolektyw Groupshow ścieżka to maraton elektronicznych brzmień. Koncert-instalacja doskonale przystaje do idei stojącej za powstaniem grupy – przywodzącej na myśl ruch Fluxus programowej antytezy założeń artystycznych i repertuaru.


Line up:

Hanno Leichtmann
Andrew Pekler
Groupshow
Jan Jelinek


Bilety: Free

 

Le Poisson Rouge – start 22:00

Kulminacyjnym wydarzeniem festiwalu będzie pierwszy jak dotąd północnoamerykański występ Moritz von Oswald Trio, którego członkami są legendarne postacie europejskiej sceny klubowej i elektronicznej: Moritz von Oswald, Vladislav Delay oraz Max Loderbauer. Aby zaakcentować wkład tria w zmianę popularnego pojmowania muzyki tanecznej, wieczór rozpocznie wykonanie „Bolera” Ravela, a zakończy DJ set.

 

Moritz von Oswald Trio

 

Bilety: $20

 

07.02, Niedziela

Kids’ Electronic Music Workshop – start 10:00

 

Devotion Gallery – start 19:00

W latach 60 i 70, gdy w Polsce trudno dostępne były płyty winylowe, niezwykle popularne były pocztówkie dźwiękowe. Łączyly one niezwykły design z aalogowymi nagraniami laminowanymi na jednej ze stron. Jakość dźwięku nie była wysoka, ale była to najbardziej dostępna forma dotarcia do hitów z Zachodu. Wystawa Mata Schulza i Rui Silvy pokazuje jak zmieniają się technologie nagrań.

 

Bilety: Free

 

09.02, Wtorek

ISSUE Project Room – start 20:00

Wydarzeniem wieczoru będzie prezentowany w ramach „Eastern Promise” występ artystów wschodnioeuropejskiej sceny. Zenial czerpie z tradycji takich gatunków jak drone, ambient, czy harsh noise. Zavoloka opiera się na fuzji eklektycznych, eksperymentalnych beatów z tradycyjnymi ukraińskimi motywami dźwiękowymi. Występ nowojorczyka Bory Yoona będzie swego rodzaju podróżą na drugą stronę lustra.

 

Line up:

Zavoloka
Zenial

 

Bilety: $15

 

10.02, Środa

Le Poisson Rouge – start 19:00

Imponujące panoptikum muzyki eksperymentalnej, prezentujące dorobek europejskich i amerykańskich twórców. Tim Hecker jest jednym z czołowych artystów sceny ambient; grupa Radian prezentuje wyrafinowane formy post-rocka;New Yorkers Mountains spajają akustyczne dźwięki tymi nagranymi w terenie;Tape porusza się po podobnych przestrzeniach.Wieczór rozpocznią najmłodsi adepci muzyki elektronicznej.

 

Line up:

21:00 Mountains
22:00 Tape
23:00 Radian
00:00 Tim Hecker

 

Bilety: $15

 

11.02, Czwartek

Le Poisson Rouge – start 19:00

Wieczór poruszającego, sugestywnego minimalizmu w polskiej muzyce eksperymentalnej rozpocznie się wykonaniem utworów Góreckiego przez ACME. W towarzystwie muzyków ACME wystąpi czerpiący ze spuścizny tak Góreckiego jak i Zbigniewa Preisnera czy Arvo Parta Jacaszek, który w swoich utworach łączy elektronikę z brzmieniami smyczków. Jego ostatni album „Treny” doczekał się międzynarodowego uznania.

 

Line up:

20:00 ACME
20:45 Jacaszek

 

Bilety: $15

 

12.02, Piątek

ISSUE Project Room – start 20:00

David Daniel, artysta pochodzący z Chicago łącząc gitarowe brzmienia z drone’ami i elektroniką tworzy wieloprzestrzenne konstrukcje dźwiękowe. Xavier van Wersch to Frankenstein współczesnej muzyki eksperymentalnej. Dźwięki wydobywa z uszkodzonych, zdezelowanych urządzeń. Każdy jego występ jest jak erupcja noise’owych brzmień, szaleńczych eksperymentów i ujarzmionego chaosu.

 

00:00 David Daniell
00:00 Xavier Van Wersch

 

Bilety: $15

 

Bunker / Public Assembly – start 22:00

Z ukierunkowaniem na najświeższe brzmienia house, wschodzące gwiazdy z Europy i USA dodają świeżości drugiej nocy klubowej The Bunker w ramach Unsound. Sekcję Eastern Promise reprezentuje rumuński producent Petre Inspirescu debiutując tym samym w USA. Wkrótce więcej nazwisk z tej nocy!

 

Line up:

Barbara Preisinger
DJ Qu
Shake
Mike Huckaby

Eric Cloutier

Petre Inspirescu

Visuals: Lillevan

 

Bilety: $25/$30

 

13.02, Sobota

Bunker / Public Assembly – start 22:00

Tego wieczoru basowe rytmy ojca chrzestnego sceny dubowej, Pole z Berlina, połączą się z setem Holendra 2562, londyńczyka Untold oraz niespodziewanych gości sekcji Eastern Promise – TRG z Rumunii oraz Pavla Ambionta z Białorusi. Dodatkowo towarzyszyć im będzie nowojorska ekipa.

 

Line up:

Sepalcure
2562
Untold
Pavel Ambiont
TRG
Dave Q
FaltyDL
Pole
Konque

 

Bilety: $25, $30

14.02, Niedziela – TBA

 

Więcej info: oficjalna strona organizatora

 

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →