Unsound w toku. Kogo jeszcze posłuchać?

1 000
News
Unsound w toku. Kogo jeszcze posłuchać?

Sprawdź 5 naszych typów, których możesz jeszcze posłuchać na tegorocznym festiwalu Unsound w Krakowie.

Laurel Halo / Manggha / 11.10

To amerykańska producentka i wokalistka związana z kultową wytwórnią Hyperdub. Na Unsoundzie promować będzie swoją ostatnią i naprawdę świetną płytę – „Dust”, która jest pełna nieszablonowego r’n’b.

Varg / Hotel Forum / 12.10

Ten pochodzący ze Szwecji producent to jedna z najbarwniejszych postaci na postindustrialnej scenie. Związany z wytwórnią Nothern Electronics, członek supergrupy Posh Isolation. Mimo, że kojarzony jest zwykle z mrocznym, głębokim brzmieniem techno to potrafi zaskakiwać jak np. podczas tegorocznego Berlin Atonal, gdzie udanie eksplorował w swoim projekcie Nordic Flora zupełnie inne rejony, jak trap i autotune.

Ben Frost / Teatr Łaźnia Nowa / 13.10

Ten australijski eksperymentalny producent i kompozytor, mieszkający na Islandii to wieloletni przyjaciel festiwalu. Jego ostatni występ z materiałem z płyty „Aurora” zapadł mi w pamięci jako jeden z najlepszych występów Unsoundu 2014. Ben zaczyna właśnie trasę z nową płytą „The Centre Cannot Hold” i warto go posłuchać, tym bardziej, że występ ten będzie wraz z jednym z najwybitniejszych wizualnych artystów ostatnich czasów – MFO, który odpowiada choćby za wizualną stronę festiwalu Berlin Atonal.

J.G. Biberkopf  / Hotel Forum / 13.10

Litwiński eksperymentalny prodcent związany z wytwórnią Knives, należącą do Kuedo i Joe Shakespeare’a. W swojej muzyce oddaje emocje przytłoczenia obecną sytuacją polityczno-społeczną na świecie i jej wpływowi na ekosystem Ziemi. Nagrał dwa niezwykle ciekawe albumy „Ecologies” i „Ecologies II „Ecosystems of Excess”, w których rozmywał granicę między tym co cyfrowe, a tym co analogowe.

MM / Hotel Forum / 13.10

To współzałożyciel wytwórni Her Records, która popycha scenę UK Bass w nowe i niezbadane rejony muzyki elektronicznej, poprzez hybrydyzację gatunkową. Już dawno nic w muzyce basowej nie ekscytowało tak bardzo, jak wspomniane brzmienie. Polecam ten występ wszystkim poszukującym świeżości w muzyce klubowej.

Tekst: Dawid „RaQ” Rakowski