Pierwsze wieści od Unsound

Wydarzenie

Unsound zdradza swoje plany na 2013 rok. 11. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-20 października w Krakowie, są też zaplanowane wydarzenia w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Po trzech udanych edycjach Unsound robi rok przerwy w nowojorskiej odsłony festwialu. Unsound Festival New York można spodziewać się wiosną 2014 roku. Organizatorzy wydarzenia pracują jednak nad Unsoundową trasą po USA w jeszcze w tym roku. Minifestiwal współorganizowany z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku, będzie gościł głównie polskich wykonawców. Potwierdzeni artyści to LXMP i świetny projekt Piotr Kurka, Piętnastka. Bambino Sound System ruszy w drogę z wędrowną wystawą pocztówek dźwiękowych i partyzanckimi „setami didżejskimi” na adapterach Bambino z lat 70.
To jeszcze nie wszystko. W niedzielę 17 marca w centrum Barbican w Londynie będzie można zobaczyć i usłyszeć „Kleksploitation”, kompozycję zamówioną specjalnie na ubiegłoroczny Unsound. Dzieło Andy’ego Votela to hołd dla kultowej trylogii filmowej o Panu Kleksie. Pokaz jest częścią festiwalu Kinoteka, organizowanego przez Instytut Kultury Polskiej w Londynie. Unsound ponownie zawita do Londynu w tym roku – więcej informacji wkrótce.
Wreszcie – zbliża się Unsound Adelaide (w ramach Adelaide Festival – najbardziej prestiżowego i zasłużonego festiwalu artystycznego w Australii). Festiwal potrwa od 15 do 17 marca. Jeśli chodzi o Undsound w Krakowie to jego 11. edycja odbędzie się w dniach 13-20 października.
Źródło: materiały promo

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →