Kolejni artyści na Unsound 2012

Wydarzenie

Organizatorzy festiwalu Unsound ogłosli listę kolejnych artystów, którzy wystąpią w październiku w Krakowie!

Unsound został założony w 2003 roku w Krakowie jako festiwal muzyki postępowej. To z początku undergroundowe wydarzenie w ostatnich latach przybrało o wiele większy rozmach, zyskując tym samym powszechne uznanie. W tym roku w dniach 14-21 października świętować będziemy 10. edycję festiwalu. Wczoraj poznaliśmy listę kolejnych artystów, którzy wystąpią na tym wydarzeniu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ben Frost

Ben Frost jest ulubieńcem krakowskiego Unsound – w tym roku po raz trzeci wystąpi na festiwalu. Tym razem zaprezentuje premierowy koncert w składzie z dwoma perkusistami – Shahzadem Ismaily i Gregiem Foxem. Wielbicieli ekstremalnych dźwięków ucieszy zapewne obecność Vatican Shadowa oraz Kevina Drumma. Obaj artyści wystąpią na jednym, niepowtarzalnym koncercie.

Robert Henke (aka Monolake) powraca na Unsound ze swoim niezwykłym projektem ATOM. Stworzona wspólnie z Christopherem Bauderem audiowizualna instalacja składa się z 64 podświetlanych i sterowanych dźwiękiem balonów wypełnionych helem. To unikatowa okazja, aby zobaczyć na żywo ten rzadko wystawiany spektakl.

Shackleton

Na festiwalu nie zabraknie również Uwe Schmidt (aka Senior Coconut), który po raz pierwszy wystąpi w Polsce jako ATOM ™. Można spodziewać się, że usłyszymy przedpremierowo utwory z nowej płyty, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Raster-Noton.

Kolejni artyści, którzy pojawią się na tegorcznym festiwalu to Voices from the Lake, Kuedo i znany już publiczności Unsound Shackleton. Ponadto usłyszymy właściciela wytwórni Mathematics – Hieroglyphic Beinga oraz Traxmana, który niedawno wydał debiutancką płytę dla Planet Mu.

To dopiero początek listy artystów, którzy pojawią się na Unsound. Niebawem ogłosimy kolejne wydarzenia, w tym – projekty specjalne. Karnety pojawią się w sprzedaży pod koniec lipca.

POTWIERDZENI ARTYŚCI NA UNSOUND 2012

 

Biosphere & Lustmord, Tim Hecker & Oneohtrix Point Never, Robert Henke (Monolake) & Christopher Bauder, Ben Frost, Shackleton, Julia Holter, Cooly G, Kuedo, ATOM™, Hieroglyphic Being, Traxman, Vatican Shadow, Kevin Drumm, V/Vm, Evian Christ, aTelecine

Źródło: materiały organizatora

 

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →