Pierwsze zapowiedzi Unsound Festival 2011

Wydarzenie

Krakowski festiwal Unsound ogłosił pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji imprezy w dniach 9 - 16 października 2011.

Tegoroczna edycja festiwalu Unsound w znacznej części skupiona jest wokół motywu przewodniego Future Shock, dla którego punktem wyjściowym stała się klasyczna książka futurologa Alvina Tofflera z 1970 roku – „Szok przyszłości”. Świat SF i ścieżek dźwiękowych do filmów tego gatunku jest ważną częścią programu.

Wśród pionierów muzyki elektronicznej pojawi się Morton Subotnick, który wykona „Silver Apples of The Moon” na współtworzonym przez siebie syntezatorze Buchla. Ten jeden z najbardziej wpływowych utworów w dziejach muzyki elektronicznej był również pierwszym dziełem tego rodzaju zamówionym przez wytwórnię Nonesuch, które miało wpływ zarówno na rozwój muzyki elektronicznej, jak i klasycznej i popularnej stając się też poczatkiem ewolucji w stronę dzisiejszego techno. Subotnick pojawi się na scenie ze znanym już dobrze z poprzednich edycji Unsound artystą Lillevanem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejnymi potwierdzonymi gwiazdami są Chris Carter i Cosey Fanni Tutti, którzy należeli do legendarnej industrialnej grupy Throbbing Gristle. Zagrają swoje futurystycznie zorientowane, kluczowe dzieła z lat ’80. Wpływ tych artystów odcisnął swoje piętno na muzyce ostatnich dekad, m.in. na twórczości Hype Williams i Dylana Ettingera, którzy również pojawią się w Krakowie.

Znany z głośnego cyklu Bass Mutations odbywającego się w klubach Krakowa i Nowego Jorku, festiwal Unsound w 2011 rezygnuje w ym roku ze słowa „Bass”. Odbędą się natomiast dwie klubowe noce: Mutations 1 i Mutations 2.

W tym roku festiwal Unsound skupi się przede wszystkim na występach Live. Do Krakowa przyjadą także m.in.: Dreadnought – nowy projekt Untold z wokalistą Samuelem Chase’em, Addison Groove, Space Dimension Controller, 2562, Andy Stott, MMM, Morphosis, KiNK oraz Kassem Mosse.  Wszyscy wystąpią na żywo! Wśród DJ-ów pojawi się m.in. Joy Orbison.

Oczywiście to zaledwie początek. Wielu nowych artystów zostanie ogłoszonych w najbliższych kilku tygodniach. Dowiemy się także kto – zgodnie z tradycją Unsound – wystąpi wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Projekty festiwalowe obejmują również pokazy niemych filmów SF ze ścieżką dźwiękową na żywo i specjalnie zamówionymi instalacjami, dyskusje panelowe, pokazy filmów dokumentalnych, warsztaty.

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →