Motyw przewodni Unsound Festival 2011 – 'Future Shock’

Wydarzenie

Po udanej edycji nowojorskiej, która kilka dni temu dobiegła końca, organizatorzy Unsound ogłaszają motyw przewodni tegorocznego festiwalu: Future Shock!

Unsound w tym roku inspiruje się bestsellerem futurologa Alvina Tofflera z 1970 roku pod tytułem „Szok Przyszłości”. Książka ta jest punktem wyjścia i inspiracją programu tegorocznej edycji, który oscylować będzie wokół wizji przyszłości rozważanej z perspektywy przeszłości.

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku zeszłorocznego motywu przewodniego – „Horror – przyjemność strachu i niepokoju”, program festiwalu poszerzony będzie poza samą koncepcję przewodnią – na pewno będzie różnorodny i nieprzewidywalny. Również daty trwania festiwalu trochę się zmieniają: festiwal odbędzie się w dniach 8-16 października, z głównymi dniami przypadającymi na weekend 13-16 października.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tegoroczny program składać się będzie z licznych koncertów, projekcji filmowych, dyskusji i instalacji, które inspirowane będą refleksjami nad głównymi ideami książki Tofflera, jak dezorientujący efekt przyspieszonego rozwoju technologii wywierany na społeczeństwo, jak również efekty „nadmiaru informacji” – zwrotu spopularyzowanego przez Tofflera.

Zainteresowanych przygotowaniem lub prezentacją prac związanych z tym motywem przewodnim Unsound namawia do udziału w pierwszym otwartym naborze propozycji artystycznych. Organizatorów festiwalu szczególnie interesują prace, które na nowo rozważą wizje przyszłości z punktu widzenia przeszłości – dodatkowo przefiltorwane przez współczesne idee i media, a zaprezentowane z udziałem lub w kontekście technologii z okresu publikacji „Szoku Przyszłości”. Więcej informacji na ten temat szukajcie na oficjalnej stronie Facebook Unsound oraz blogu Futureshock.

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →