Unsound 2020: Intermission wirtualnym festiwalem

Festiwale News

Pojawienie się COVID-19 wymusza na organizatorach festiwali podejmowanie najtrudniejszych decyzji. Większość festiwali została już odwołana lub przeniesiona. W tym niezwykle trudnym czasie krakowski Unsound nie składa broni i proponuje zupełnie nową formułę imprezy.

Unsound 2020: Intermission – w poszukiwaniu nowej formy festiwalu

Chyba nikt z nas nie ma już złudzeń co do tegorocznych festiwali. Globalna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że nasze codzienne życie uległo największym przemianom od niepamiętnych czasów. Niemalże każdy aspekt życia publicznego uległ radykalnej zmianie w ostatnich miesiącach, a w tym letnie festiwale. A to nie koniec przekształceń.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z konieczności przystosowania się do zupełnie nowych warunków zdają sobie sprawę organizatorzy krakowskiego festiwalu Unsound.  Tegoroczna edycja imprezy, której motywem przewodnim będzie Intermission, odbędzie się w zupełnie nowej formule. Festiwal w całości przeniesie się w przestrzeń wirtualną. Wszystkie wydarzenia będą ogólnodostępne, każdy z nas będzie mógł wziąć w nich udział, a nawet je współtworzyć.

Unsound 2020: Intermision  – festiwal, na którym wybrzmią głównie słowa

Jak zapowiadają włodarze festiwalu, trzonem tegorocznego wydarzenia będą przede wszystkim słowa. Coroczne panele dyskusyjne, które zazwyczaj dopełniały programu muzycznego, staną się główną atrakcją wirtualnego wydarzenia. Organizatorzy zapewniają, że do paneli zaproszone zostaną osoby ze środowisk artystycznych, muzycznych, literackich, filozoficznych, aktywistycznych, naukowych i nie tylko.

Możemy spodziewać się wykładów, dyskusji i wywiadów, w których poruszone zostanie niezwykle szerokie spektrum tematów: od nowych form władzy, przez sztukę, technologię po kwestie socjopolityczne. Wszystkie panele zostaną zarchiwizowane i dostępne również po festiwalu.

Program online uzupełni książka pod tytułem Intermission. Będzie to zbiór esejów, wywiadów oraz prac graficznych. Towarzyszyć jej będzie kompilacja utworów nagranych przez osoby bliskie festiwalowi. Będzie ona dostępna na winylu oraz w sieci. Aby jednak ta inicjatywa doszła do skutku potrzebne są fundusze, które zostaną zebrane w internetowej zbiórce, o której więcej dowiemy się już niedługo.

Choć część z punktów programu jest już ustalona, do 18 maja trwa otwarty nabór, w którym każdy z nas może zaproponować wirtualne wydarzenie. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy [email protected] Zgłoszenia powinny mieć nie więcej niż 4000 znaków oraz zawierać biogram i linki.

unsound 2020

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →