Underworld gwiazdą Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020!

Festiwale News
Underworld gwiazdą Tauron Nowa Muzyka 2020

Skład przyszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka powiększył się o nowych artystów. Wśród nich autorzy ponadczasowego Born Slippy (Nuxx) - Underworld.

Tauron Nowa Muzyka w dniach 11-14 czerwca 2020 ponownie zawita do Katowic. To jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Kilka dni temu poznaliśmy gwiazdę koncertu otwarcia – Soap&Skin. Dziś organizatorzy odkryli kolejne karty. Sprawdźcie.

Underworld na Tauron Nowa Muzyka 2020

Duet Underworld tworzą Karl Hyde i Rick Smith. Artyści są autorami ponadczasowego hitu Born Slippy (Nuxx), który stał się hymnem pokolenia, gdy trafił do ścieżki dźwiękowej filmu Trainspotting. Underworld czerpali z popularności hitu, nigdy nie rezygnując z ambicji artystycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Underworld – Born Slippy 

Sprzedali wiele milionów płyt, zagrali ogromną ilość koncertów, produkowali muzykę do filmów, a nawet udźwiękawiali ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Po komercyjnym sukcesie albumu Barbara Barbara, we face a shining future, który był nominowany do nagrody Grammy, Underworld powrócił z serią nagrań Drift.

Podsumowanie tych działań ukazało się na nowym albumie Drift Series 1, który trafił do sprzedaży nieco ponad tydzień temu tj. 1 listopada 2019 roku. Z pewnością w piątek 12 czerwca w Katowicach zagrają zarówno najpopularniejsze hity, jak i najświeższy materiał.

Tauron Nowa Muzyka 2020 – pierwsi ogłoszeni artyści

Oprócz brytyjskiego duetu, do line-upu katowickiego festiwalu dołączyli także: jedna z najciekawszych brytyjskich wokalistek Anna Calvi, multikulturowy elektroniczny zespół Acid Arab, brytyjski producent Rival Consoles, dziesięcioosobowa orkiestra SEED Ensemble oraz didżejka Afrodeutsche.

Czekamy na kolejne ogłoszenia!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →