Underground Resistance z serią nowych wydawnictw. Na co warto czekać?

fot, Facebook zespołu Underground Resistance
News Zapowiedzi
Underground Resistance

Wytwórnia pionierów techno z Detroit, Underground Resistance ogłosiła, że w marcu i kwietniu wypuści kilka nowych wydawnictw. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać

Underground Resistance – Nowości na wiosnę

Wśród czterech nadchodzących wydawnictw jest zremasterowana reedycja singla Perception i Mike’a Banksa z 2004 roku, Windchime. Pozostałe trzy płyty zawierają nowy i nigdy wcześniej niepublikowany materiał.

Jedną z nich jest EP-ka The Sunken Treasure od Wavejumpers, które może być projektem związanym z Drexciyą, opartym na jego szacie graficznej i tytułach utworów. Poprzez enigmatyczną informację o EP-ce prasie przekazano, że:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Spawn uciekł. Wavejumpers zauważeni u wybrzeży Szkocji. Czy potrafisz rozszyfrować The Sound, który czai się we mgle?

Uzupełnieniem nowych wydawnictw jest EP-ka Mana De Fuego pod tym samym tytułem oraz EP-ka artysty słowa mówionego z Detroit, Mike’a Ellisona. Ten ostatni zawiera remiks utworu tytułowego, Covalence, autorstwa Marka Flasha.

Na platformie Rubaduba udostępniono fragmenty nadchodzących wydawnictw

Tak jak informowaliśmy parę tygodni temu, również remiks Underground Resistance znajdzie się na nadchodzącej kompilacji Kraftwerk, która ukaże się w marcu.

Perception & Mad Mike – Windchime

Underground Resistance – pionierzy techno

Grupa została założona w 1989 roku przez Mad Mike’a Banksa, Jeffa Millsa i Roberta Hooda. UR powiązał estetykę wczesnego Detroit Techno ze społecznymi, politycznymi i ekonomicznymi okolicznościami, które nastąpiły po recesji gospodarczej śródmieścia miasta motoryzacji w czasach Reagana. Grupa produkowała bezkompromisową muzykę ukierunkowaną na promowanie treści politycznych. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli gatunku, Underground Resistance próbowało odwoływać się do niższej klasy Afroamerykanów. Muzyka Underground Resistance stworzyła poczucie samopoznania, eksperymentowania i możliwości zmiany siebie. Dodatkowo chcieli stworzyć sposób identyfikacji poza tradycyjnymi liniami rasowymi i etnicznymi. Celując w Afroamerykanów z niższej klasy, zespół zamierzał zainspirować czarnych mężczyzn do wyjścia z ubóstwa w mieście. Chodziło o zapewnienie nowych sposobów na kształtowanie tożsamości Afroamerykanom z niższej klasy. Polityka podziemnego ruchu oporu rozszerzyła się na zapewnianie alternatywnych tożsamości afroamerykańskiej młodzieży ze śródmieścia, innych niż hipermęskie, twarde i brutalne kultury w mieście – chodzi o przeróżne subkultury, gangi. Underground Resistance skupiło swoją uwagę głównie na młodych czarnych mężczyznach, bez kobiet. Underground Resistance stanowczo odrzucał komercjalizację techno. Jest to bowiem widoczne w wiadomościach wydrapanych na ich winylu, tekstach i dźwiękach wyrażających ekonomiczną niezależność od głównych wytwórni płytowych.

Underground Resistance – The Final Frountier

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →