Under The Vibe na wydawniczej ścieżce

materiały własne
News
K POD

Były imprezy, jest wytwórnia. A to wciąż nie jest ostatnie słowo. Założyciele Under The Vibe mają apetyt na więcej. Jeśli kolejne projekty będą wychodzić im tak znakomicie jak wydawniczy debiut, to już dziś możemy zacząć zacierać ręce. Tymczasem słuchając pierwszej pozycji w katalogu labelu Under The Vibe, rozmawiamy z twórcami marki o planach, wyzwaniach i kulisach premiery EPki autorstwa K PODa.

Twórcy Under The Vibe nigdy nie ukrywali, że ich aspiracje wykraczają daleko poza organizację imprez, nawet jeśli te odbywają się z powodzeniem w największych miastach w Polsce i ściągają do klubów tłumy miłośników brzmienia z okolic muzyki house. Szymon Pałejko, Damian Moszyk i Krzysztof Czas stawiają sobie odważne cele, do których konsekwentnie dążą. Jednym z nich było rozbudowywanie portfolio Under The Vibe m.in. o wytwórnię. Tym samym pod jedną nazwą funkcjonuje już nie tylko cykl wydarzeń, lecz również label, który kilka tygodni temu pochwalił się pierwszym wydawnictwem ze swoim logiem na okładce.

Under The Vibe rozwijają żagle

Debiutancka pozycja w katalogu Under The Vibe przypadła reprezentantowi wrocławskiej sceny klubowej, którego mogliście poznać m.in. za sprawą jego udziału w cyklu Selekcja. K POD to arcyzdolny didżej, a także – jak przekonuje EPka If I Tell A Lie – utalentowany producent. Na wspomnianym wydawnictwie Konrad Podsiadłowski przedstawia się z jak najlepszej strony.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

K POD
K POD

Podobnie jak w przypadku poprzedniej EPki, K POD nie zawodzi i dostarcza udanego miksu house’owych brzmień, orbitujących głównie wokół minimal house’u. W stosunku do wcześniejszych pozycji z dyskografii Konrada, If I Tell A Lie maluje się jako wydawnictwo niesamowicie wyważone, lecz zdecydowanie nienależące do oszczędnych czy surowych.

K POD – If I Tell A Lie

Każdy ze znajdujących się na EPce utworów cechuje ogromnie przemyślany dobór dźwięków, lecz – uwaga – nie brakuje niespodzianek. Choćby numer Sam, gdzie zaśpiewana po polsku partia wokalna od razu wpada w ucho, ma do zaoferowania całkiem sporo. Z kolei Let If Fly czy tytułowe If I Tell A Lie zasługują na miano bangerów, które aż proszą się o to, by skorzystać z nich późną porą podczas letniej, outdoorowej imprezy.

K POD – Let It Fly

Osobny akapit należy poświęcić gościnnemu udziałowi cenionego producenta Cosenzy, którego remiks wspomnianego If I Tell A Lie stanowi znakomite urozmaicenie materiału, lecz zarazem jest legitymacją działalności wydawniczej Under The Vibe – obecność na debiutanckiej (!) EPce tak uznanego w światku minimal house’u twórcy jest potwierdzeniem aspiracji, ale i zaangażowania założycieli UTV w swój projekt.

K POD – If I Tell A Lie (Cosenza Remix)

Under The Vibe – wywiad

Czekając na kolejne wydawnictwo, które pojawi się nakładem Under The Vibe, postanowiłem zapytać założycieli kolektywu o ich odczucia związane z debiutanckim krążkiem (warto dodać, że EPka If I Tell A Lie ukazała się na winylu i jest dostępna w sprzedaży w uznanych, w tym zagranicznych sklepach z płytami), działalnością wydawniczą i planami na przyszłość.

Hubert Grupa: Jak się czujecie ze świadomością, że Under The Vibe stało się również wytwórnią? Spodziewaliście się, że prócz organizowania imprez, nadejdzie taka chwila, że zdecydujecie się produkować i wydawać płytę?

Czujemy się świetnie, wydawanie płyt winylowych było częścią planu od samego początku. Już w fazie burzy mózgów powstał ten pomysł. Musieliśmy dać o sobie znać na polu promotorskim, aby w późniejszym czasie płyta wypełniła cały zamysł projektu.

W ostatnich miesiącach wydawcy musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż w całej Europie pojawiły się spore opóźnienia w tłoczniach. Jak było w Waszym przypadku?

NIe jest tajemnicą, ze korzystamy z dystrybucji Inch By Inch Distribution, więc i w naszym przypadku nie obyło się bez czekania. Nie zmieniło to wiele, bo wierzymy, ze dobra muzyka jest ponadczasowa, a my nie gonimy za trendami. Nieśmiało możemy powiedzieć, ze staramy się je wyznaczać.

Under The Vibe. Wydawniczy debiutanci

Premierowe wydawnictwo w katalogu Under The Vibe należy do Waszego dobrego znajomego i jednego z najzdolniejszych zawodników na scenie minimal house’u w Polsce – K PODA. Jak wygląda współpraca z Konradem? Otrzymaliście od niego materiał i dopiero wtedy zaczęliście działać, czy może byliście obecni przy innych procesach, np. przy samej produkcji?

Szymon poznał Konrada na imprezie (a to nowość :D). Po rozmowach i poczuciu, że możemy zrobić coś razem, zaproponowaliśmy mu wydanie debiutanckiego jak dla nas, tak i dla niego winyla.

Ponad rok temu Konrad wysłał nam dema. Na początku chcieliśmy wydać część muzyki zawartej na płycie, ale na szczęście Konrad powiedział „albo wszystko, albo nic”. I mamy wszystko 🙂

Do zremiksowania jednego z utworów na EPce udało Wam się zaprosić nie byle kogo, bo coraz bardziej cenionego producenta – Cosenzę. Jak do tego doszło?

Nic nadzwyczajnego – dzięki kontaktom Damiana udało nam się uderzyć do Cosenzy bezpośrednio. Zaproponowaliśmy mu remiks, on określił swoje honorarium i po miesiącu odesłał gotowego imprezowego sztosa. 😉

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a zatem na pewno macie już w planach kolejne wydawnictwa z logiem Under The Vibe. Możecie zdradzić co nieco?

Dostajemy dema, sami tez szukamy materiału. W szufladzie jest sporo propozycji. Na szczęście traktujemy ten projekt jako dłuższą podróż niż chwilową zajawkę, więc nigdzie nam się nie spieszy, a przed podjęciem finalnej decyzji cała nasza trójka musi polubić i poczuć ten „vibe”, następnie testujemy utwory na imprezach i podejmujemy wybór.

K POD – If I Tell A Lie. Gdzie można kupić EPkę?

Opisane wyżej wydawnictwo dostępne jest na platformach cyfrowych, w tym w serwisach streamingowych. Łakomy kąsek dla słuchaczy stanowi jednak wydanie fizyczne w formie płyty winylowej. Krążek można zakupić w dobrych sklepach z płytami, m.in. w poznańskim Vinylgate Recordstore. Jeśli nie wiecie gdzie szukać EPki, sami wydawcy służą pomocą. Wystarczy, że napiszecie do nich na fanpage.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →