Ukraiński artysta transmitował na żywo swój występ ze schronu przeciwlotniczego

Fot. Injazero Records
News
Ukraiński artysta Heinali zagrał w schronie

Ukraiński kompozytor Heinali streamingował nietypowy koncert bezpośrednio ze Lwowa. Dochód z wydarzenia zasilił ukraińską armię.

Ukraiński artysta zagrał w schronie

Kompozytor posługujący się pseudonimem Heinali do przeprowadzenia koncertu użył systemu modułowego, który zdołał zabrać ze sobą, uciekając przed rosyjskim wojskiem. To właśnie na nim zagrał kilka numerów, transmitując je na żywo z lwowskiego schronu przeciwlotniczego. Miało to miejsce 2 kwietnia o godz. 17:00 lokalnego czasu. Ukraiński kompozytor i artysta dźwiękowy Oleg Shpudeiko, AKA Heinali, podczas nadawania transmisji prowadził zbiórkę pieniędzy na ukraińską armię.

20-minutowy występ był „luźno oparty na brzmieniu polifonicznych organów szkoły Notre Dame z VII w. i wcześniejszej polifonii średniowiecznej”. Motyw ten stanowi również podstawę nowego albumu Shpudeiko Organa, który z powodu trwającego konfliktu nie został jeszcze ukończony.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Heinali: Live from bomb shelter

Live from Ukraine

Nietypowy koncert jest częścią szerszego cyklu noszącego tytuł Live from Ukraine. Jest to seria występów transmitowanych na żywo w internecie, podczas których ukraińscy muzycy wykonują utwory ukraińskich i zagranicznych kompozytorów. Założona przez Shpudeiko, a także Alexeya Shmuraka, Michaela Baloga i Ivana Kostyka Live from Ukraine jest opisywana jako „wojenna wypowiedź na temat podmiotowości, żywotności i odporności ukraińskich wspólnot muzycznych”.

Oprócz własnej muzyki ukraiński twórca Shpudeiko komponuje również muzykę do filmów, gier wideo, baletu i wielu innych form sztuki nowoczesnej. Jego multimedialne prace można było podziwiać w największych ukraińskich placówkach kulturalnych – m.in. w Narodowym Muzeum Sztuki Ukrainy w Kijowie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Odessie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym intrygującym i oryginalnym artyście, możecie odwiedzić jego profil na platformie Bandcamp.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →