Ile pieniędzy straciła światowa branża koncertowa przez koronawirusa?

News
Wielka Brytania zadba o festiwale i imprezy na żywo

W specjalnie przygotowanym raporcie ujawniono gigantyczną kwotę, którą światowa branża koncertowa utraciła w związku z wciąż trwającą pandemią COVID-19.

Koronawirus – ile dokładnie w skali globalnej wynoszą straty branży koncertowej?

Światowa branża imprez na żywo straciła w tym roku ponad 30 mld dolarów – tak wynika z opublikowanego 12 grudnia raportu agencji Pollstar na koniec roku 2020. W raporcie wykorzystano dane z przed-pandemicznego wzrostu w pierwszym kwartale, aby pokazać, „co mogłoby być w porównaniu do tego, co było”. Bazując na danych z 100 najlepszych tras koncertowych Pollstar za 1. kwartał, twórcy dokumentu oszacowali, że przychody z działalności koncertowej na świecie w 2020 roku mogły przynieść rekordową kwotę wysokości 12 miliardów dolarów brutto. Jednak ze względu na odwołanie lub odroczenie większości koncertów na żywo w 2020 roku z powodu koronawirusa, przychody kasowe wyniosły tylko 1,2 miliarda dolarów – co oznacza ogromny 78% spadek w porównaniu do kwoty 5,5 miliarda dolarów w 2019 roku.

koronawirus

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To był niezwykle trudny rok dla branży eventowej, na którą wpłynął koronawirus. Kronika przeciwności losu i strat, z którymi boryka się nasz rynek i wielu naszych kolegów jest bardzo bolesna. Rozumiemy krytyczną sytuację i wiemy, że obostrzenia miały na celu chronić nasze zdrowie, a nowe rozwiązania są już na horyzoncie. Dzięki szczepionkom, usprawnionym testom, nowym protokołom bezpieczeństwa i sanityzacji, innowacyjnym systemom biletowania i innym ulepszeniom branża koncertowa będzie się znowu rozwijać. Jesteśmy pewni, że za rok o tej porze przedstawimy raport o zupełnie innej treści – skomentował sprawę Ray Waddell, prezes działu mediów i konferencji Oak View Group, który nadzoruje publikacje Pollstara

Branża koncertowa ucierpiała przez koronawirusa, jak mało która

Oprócz przewidywanego zarobku z nieogłoszonych wydarzeń w raporcie uwzględniono również pieniądze z biletów z oficjalnej sprzedaży (9,7 miliarda), które miały wpłynąć na konta organizatorów odwołanych koncertów oraz ze współpracy z partnerami, działaniami punktów gastronomicznych, sklepików z merchem, transportu, restauracji czy hoteli.

Z całym raportem agencji Pollstar możecie przeczytać pod tym linkiem.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →