Ile pieniędzy straciła światowa branża koncertowa przez koronawirusa?

News
Wielka Brytania zadba o festiwale i imprezy na żywo

W specjalnie przygotowanym raporcie ujawniono gigantyczną kwotę, którą światowa branża koncertowa utraciła w związku z wciąż trwającą pandemią COVID-19.

Koronawirus – ile dokładnie w skali globalnej wynoszą straty branży koncertowej?

Światowa branża imprez na żywo straciła w tym roku ponad 30 mld dolarów – tak wynika z opublikowanego 12 grudnia raportu agencji Pollstar na koniec roku 2020. W raporcie wykorzystano dane z przed-pandemicznego wzrostu w pierwszym kwartale, aby pokazać, „co mogłoby być w porównaniu do tego, co było”. Bazując na danych z 100 najlepszych tras koncertowych Pollstar za 1. kwartał, twórcy dokumentu oszacowali, że przychody z działalności koncertowej na świecie w 2020 roku mogły przynieść rekordową kwotę wysokości 12 miliardów dolarów brutto. Jednak ze względu na odwołanie lub odroczenie większości koncertów na żywo w 2020 roku z powodu koronawirusa, przychody kasowe wyniosły tylko 1,2 miliarda dolarów – co oznacza ogromny 78% spadek w porównaniu do kwoty 5,5 miliarda dolarów w 2019 roku.

koronawirus

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

To był niezwykle trudny rok dla branży eventowej, na którą wpłynął koronawirus. Kronika przeciwności losu i strat, z którymi boryka się nasz rynek i wielu naszych kolegów jest bardzo bolesna. Rozumiemy krytyczną sytuację i wiemy, że obostrzenia miały na celu chronić nasze zdrowie, a nowe rozwiązania są już na horyzoncie. Dzięki szczepionkom, usprawnionym testom, nowym protokołom bezpieczeństwa i sanityzacji, innowacyjnym systemom biletowania i innym ulepszeniom branża koncertowa będzie się znowu rozwijać. Jesteśmy pewni, że za rok o tej porze przedstawimy raport o zupełnie innej treści – skomentował sprawę Ray Waddell, prezes działu mediów i konferencji Oak View Group, który nadzoruje publikacje Pollstara

Branża koncertowa ucierpiała przez koronawirusa, jak mało która

Oprócz przewidywanego zarobku z nieogłoszonych wydarzeń w raporcie uwzględniono również pieniądze z biletów z oficjalnej sprzedaży (9,7 miliarda), które miały wpłynąć na konta organizatorów odwołanych koncertów oraz ze współpracy z partnerami, działaniami punktów gastronomicznych, sklepików z merchem, transportu, restauracji czy hoteli.

Z całym raportem agencji Pollstar możecie przeczytać pod tym linkiem.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →